Η Γυναίκα στην προϊστορική εποχή

Τα παλιά χρόνια οι σχέσεις των δύο φύλων δεν ήταν όπως οι σημερινές. Την προϊστορική εποχή η γυναίκα ήταν σε πρώτη θέση. Αυτό συνεχίστηκε και στα μινωικά χρόνια αλλά ύστερα η θέση της γυναίκας έπεσε πάρα πολύ χαμηλά με αποτέλεσμα από την αρχαιότητα μέχρι και πριν από λίγες δεκαετίες οι άνδρες να θεωρούν τις γυναίκες πολύ κατώτερές τους, να τις καταπιέζουν και να τις εκμεταλλεύονται.

Συνέχεια

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Γυναίκα στην προϊστορική εποχή

Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ: «Η εδραίωση της Δημοκρατίας και η Αθήνα του Περικλή»

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ: «Η εδραίωση της Δημοκρατίας και η Αθήνα του Περικλή»

Ηλιόλουστα Χριστούγεννα

Real News: Ηλιόλουστα Χριστούγεννα

Ηλιόλουστο αναμένεται το σκηνικό του καιρού τα Χριστούγεννα, με το θερμόμετρο να παρουσιάζει σταδιακή άνοδο τις επόμενες ώρες.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ηλιόλουστα Χριστούγεννα

Καλημέρα κόσμε!