«Embracing art» eTwinning Δ1- Συνεργατική Δράση Διάχυσης Έργου με το Κ.Α.Π.Η Πενταλόφου

Στις 10-5-2018 και στα πλαίσια υλοποίησης του eTwinning Έργου “Embracing art”, τα Κ.Α.Π.Η. της Δημοτικής Κοινότητας Πενταλόφου υποδέχθηκαν το Δ1 του Δημοτικού Σχολείου Πενταλόφου, τη δασκάλα της τάξης και τη Διευθύντρια του Σχολείου Αικατερίνη Χατζοπούλου.

Στόχος της εκδήλωσης ήταν η αναπαραγωγή του πίνακα του Σπύρου Βασιλείου «Μαγιάτικο στεφάνι με καράβι».

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Σχολικός Σύμβουλος της 18ης Περιφέρειας Ν. Θεσσαλονίκης Βαγενάς Αναστάσιος.

Η Πρόεδρος του Κ.Α.Π.Η. Μηλώση Ιφιγένεια δέχθηκε με χαρά την πρόταση της δασκάλας του Δ1 και συνιδρύτριας του “Embracing art” Μ. Πανουσιάδου γι’ αυτή τη δημιουργική και ξεχωριστή συνάντηση. Μαζί με τα μέλη Ευγενία Τούμπα, Μαρία Δούμπαλα, Δήμητρα Δούμπαλα, Νικολίνα Κίτσιου, Σοφία Σταυράκογλου, Θεογνωσία Σαρμουρλή και Ιορδάνα Παπαγεωργίου οργάνωσαν την υποδοχή με αγάπη και ενθουσιασμό, πρόσφεραν χειροποίητα κεράσματα, συνεργάστηκαν με κέφι με τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δ1 και δημιούργησαν πραγματικά αριστουργήματα!

Ευχαριστούμε τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Πενταλόφου Τερζή Χρήστο, για τη συμβολή του στην πραγματοποίηση της Εκδήλωσης.