Επιμορφωτική συνάντηση με καθηγητές ΠΕ06 Κεφαλονιάς

Σας ενημερώνω ότι θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική συνάντηση με τηλεδιάσκεψη για τους καθηγητές ΠΕ06 όλων των σχολικών μονάδων της Κεφαλονιάς με θέματα το πρόγραμμα ΠΕΑΠ, την αξιολόγηση στο Γυμνάσιο, το νέο πρόγραμμα σπουδών δημοτικού- γυμνασίου και τα βιβλία ειδικοτήτων ΕΠΑΛ στο 2ο ΓΕΛ Αργοστολίου στις 09/12/2016 και ώρα 12.00-2.00 μ.μ.

Μ. Αλεξανδροπούλου                                                                                                                 Σχολική Σύμβουλος ΠΕ06

ΦΕΚ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2016

Black History Month

Η Σχολική Σύμβουλος Αγγλικών κ. Μαριάνθη Αλεξανδροπούλου και ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων Κέρκυρας διοργανώνουν εκδήλωση για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα στο πλαίσιο του αφιερώματος “Black History Month” οποία θα πραγματοποιηθεί στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Κέρκυρας στα τέλη Φεβρουαρίου.

Στο πλαίσιο ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης σε ηθικές αρχές που θέτουν συγκεκριμένα πρότυπα ανθρώπινης συμπεριφοράς όπως αυτές προβάλλονται μέσα από τον κινηματογράφο, οι μαθητές θα συνεργασθούν και θα υλοποιήσουν εργασίες με στόχο την ενσυναίσθηση και τη συνειδητοποίηση της αξίας του σεβασμού του ατόμου και της αποδοχής της ετερότητας.

Δείτε ένα μικρό video  για το πώς ξεκίνησε ο εορτασμός του Black History Month στο

BHMΗ πρόσκληση ενδιαφέροντος απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίων και Α΄ Λυκείου και σε εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων. Όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται παρακαλούνται να  επικοινωνήσουν άμεσα στο τηλέφωνο του ΣΣΝ 26610 32987 για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις.

Στιγμιότυπο πλήρους οθόνης 212015 52045 μμ

ΧΡΥΣΑΝΘΕΜΑ

ΧΡΥΣΑΝΘΕΜΟ

CHRYSANTHEMUM

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.