ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ξεκινήσαμε! Μαθητές 2ου Γυμνασίου σε δράσει για το νέο μας περιβαλλοντικό πρόγραμμα. Διαβάστε περισσότερα  …programma perivallontikis

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Το περιβάλλον στα χέρια μας

Όπως κάθε χρονιά, έτσι και φέτος δραστηριοποιούμαστε για την οργάνωση περιβαλλοντικής ομάδας στο σχολείο μας. Το θέμα μας είναι “Αειφόρος Ανάπτυξη-Επιδράσεις στο ανθρωπογενές περιβάλλον”. Πρόκειται για μια εκστρατεία ευαισθητοποίησης των μαθητών σχετικά με την αξία της προστασίας του περιβάλλοντος και της πολιτιστικής κληρονομιάς , όχι μόνο για την ποιότητα ζωής τους αλλά και ως προϋπόθεση για την οικονομικής ανάπτυξη του τόπου τους. Οπότε, παιδιά, ενεργοποιηθείτε!!!

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.