Το blog της Μαρίας Χρυσάφη

Κατασκευή για το περιβάλλον!
29 Ιανουαρίου 2012, 4:15 μμ
από ΜΑΡΙΑ-ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΧΡΥΣΑΦΗ | Κάτω από: Κατασκευές | Ετικέτες: ,

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Λοιπόν, παιδιά μπείτε σε αυτό το έγγραφο, εκτυπώστε το και χρωματίστε όπου χρειάζεται. Τη Δευτέρα θα το χρησιμοποιήσουμε στην κατασκευή που θα κάνουμε για την προστασία του περιβάλλοντος (Action Aid).

Χριστουγεννιάτικη κάρτα!

Φτιάχνω βήμα βήμα μια όμορφη χριστουγεννιάτικη κάρτα χρησιμοποιώντας λίγα και φτηνά υλικά!

Δοκιμάζουμε έναν περίπατο στη φύση!
29 Ιανουαρίου 2012, 11:54 πμ
από ΜΑΡΙΑ-ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΧΡΥΣΑΦΗ | Κάτω από: Εκδρομή στη φύση,Τοπία | Ετικέτες: , , ,

Κοντά στη φύση

Κάθε λίγο και λιγάκι βλέπουμε ταινίες που μας ταξιδεύουν σε μέρη…μαγικά! Ας μη χάνουμε άλλο χρόνο. Η Ελλάδα είναι κυριολεκτικά γεμάτη από όμορφα φυσικά τοπία. Άδραξε τη μέρα κι έφυγες!!

Παίρνουμε θερμίδες . . . για καλό σκοπό!

Αυτή την Κυριακή το σχολείο μας θα στήσει πάγκους με εδέσματα στην πλατεία του νησιού μας για όλα τα γούστα! Παιδιά, δάσκαλοι και γονείς θα είμαστε από νωρίς το πρωί για να ξεπουλήσουμε τα χειροποίητα γλυκά μας! Το θέμα μας; Η σοκολάτα! Ο σκοπός μας; Να δωθούν όλα τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν στο ορφανοτροφείο του νησιού!

Γι’ αυτό σκεφτείτε το ξανά πριν πείτε,   “έγω κάνω δίαιτα” !

Σημείωση:  Όσοι ενδιαφέρεστε να προσφέρετε γλυκά για το καλό αυτό σκοπό, παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου στο τηλ. χχχχχχχχχχχ. Θα περιμένω το Σάββατο βράδυ στις 9  στο σχολείο, όπου και θα συγκεντρωθούν όλα τα γλυκά!

Hello world!
22 Ιανουαρίου 2012, 2:30 μμ
από ΜΑΡΙΑ-ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΧΡΥΣΑΦΗ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.