mareva's blog

Ιούν 201729

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Ιστορία Ε΄ ΤΑΞΗΣ

ΚΕΦ.36 : «Η Άλωση της Κωνσταντινούπολης από τους Τούρκους»

Οι μαθητές, χωρισμένοι σε δύο ομάδες,   δημιουργούν ένα ερωτηματολόγιο το οποίο το δίνουν προς συμπλήρωση σε όλες τις τάξεις του σχολείου.

Το ερωτηματολόγιο μπορεί να  έχει την εξής μορφή :

Θέμα: Η Άλωση της Κωνσταντινούπολης από τους Τούρκους

Έχεις ακούσει από τους οικείους σου κάποια ιστορία, μύθο ή θρύλο να διηγούνται για την άλωση της Κωνσταντινούπολης;

ΝΑΙ                                    ΟΧΙ

Βάλε Χ στο αντίστοιχο κουτάκι.

Αν μπορείς και θέλεις γράψε το και παρέδωσέ το στο γραμματέα της Ε΄ τάξης μαθητή Μ.Κ. που τα συγκεντρώνει.

Μετά τη συγκέντρωση των ερωτηματολογίων, ακολουθεί η αποδελτίωση και η συγκέντρωση των απαντήσεων.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο φύλλο εργασίας μαθ. 9 Ιστορία

Ιούν 201729

S5_blog_evangeliou_maria

S5_ws_evangeliou_maria EXCEL (2)