ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2019-20120

Σήμερα Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου 2019, ξεκίνησε η σχολική χρονιά για τους μαθητές μας στο Γυμνάσιο Αλωνίων. Στις 10:00 πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός στο προαύλιο του σχολείου μας.Στην τελετή παραβρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος του Δήμου ΠύδναςΚολινδρού, κ. Πουρτσίδης Π., ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Αλωνίων, κ.Θεοδωρίδης Ι., εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών, η Διευθύντρια, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του σχολείου μας.

Τον αγιασμό τέλεσε ο πατέρας Γεώργιος,με τη συνδρομή του πατέρα Ιωάννη.Ευχήθηκε σε όλους κουράγιο και δύναμη για την νέα σχολική χρονιά και δήλωσε ότι η εκκλησία και ο ίδιος προσωπικά θα είναι πάντα δίπλα στους μαθητές και σε όλη την σχολική κοινότητα. Χαιρετισμό απηύθυναν και ο Αντιδήμαρχος κ. Πουρτσίδης Π., καθώς και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ουσταμπασίδης Κ.

Η Διευθύντρια του σχολείου, κ. Γιαλαμά Κωνσταντία, καλωσόρισε τους/τις μαθητές/τριες, ιδιαιτέρως αυτούς της Α’ Γυμνασίου και ευχήθηκε σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς η νέα σχολική χρονιά να είναι παραγωγική, ενδιαφέρουσα και χωρίς προβλήματα!

Μετά την τελετή το σχολείο πρόσφερε κεράσματα στους παραβρισκόμενους.
Καλή σχολική χρονιά!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2019-20120

Καλημέρα κόσμε!