Συναδέλφισσες , Συνάδελφοι

Το ΠΥΣΠΕ  Έβρου συνεδρίασε,τη  Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 με τα παρακάτω θέματα Ημερήσιας Διάταξης:

1.Αποσπάσεις-Τοποθετήσεις-Διαθέσεις  εκπαιδευτικών εντός ΠΥΣΠΕ Έβρου

Για τα ονόματα δείτε εδώ: ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΥΣΠΕ 30-10-2017

2.Τροποποίηση ώρας έναρξης και λήξης μαθημάτων δημοτικού σχολείου.

Απορρίφθηκε το αίτημα για τροποποίηση έναρξης και λήξης μαθημάτων  Δημ. Σχολείου επειδή δε συντρέχουν οι ειδικοί λόγοι που απαιτούνται για την τροποποίηση.

3.Γνωμοδότηση για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών Εκπαιδευτικών

Αναγνωρίστηκε ο μεταπτυχιακός  τίτλος σπουδών ενός (1) Εκπ/κού (ΠΕ06) και δεν  αναγνωρίστηκε η συνάφεια ενός τίτλου γιατί το συμβούλιο έκρινε πως το περιεχόμενο των μεταπτυχιακών σπουδών δεν είναι συναφές με το αντικείμενο απασχόλησης της  εκπ/κού.

4.Γνωμοδότηση για χορήγηση άδειας άσκησης ιδιωτικού έργου με αμοιβή

Έγινε  δεκτή  η αίτηση μιας εκπ/κού (ΠΕ71) που τέθηκε υπόψη του συμβουλίου  καθώς  πληρούσε τις προϋποθέσεις του άρθρου 31 του Ν.3528/2007.

5.Αναγνώριση προϋπηρεσίας αναπληρωτών Εκπαιδευτικών

Αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία  έξι (6) αναπληρωτών εκπ/κών που πληρούσαν τις προϋποθέσεις.