Δημιουργικές ανησυχίες με κομμένα φτερά

Πλησιάζουν Χριστούγεννα και το Ολιγοθέσιο Δημοτικό Σχολείο στο οποίο υπηρετώ σαν εκπαιδευτικός και προϊσταμένη πρόκειται να πραγματοποιήσει χριστουγεννιάτικο παζάρι. Οι καλλιτεχνικές μου ανησυχίες, καθώς και του συναδέλφου, συνεχίζονται πυρετωδώς αυτές τις ημέρες κι ας προσπαθούν κάποιοι να μας κόψουν τα φτερά.

Είναι κρίμα να θες να προσφέρεις στις παιδικές φατσούλες που βλέπεις καθημερινά και περνάς τόσες ώρες μαζί τους και να μη σε αφήνει ή να σε αναστατώνει ψυχολογικά η μικροπρέπεια ορισμένων. Ευτυχώς, ανήκω στην κατηγορία με γερό στομάχι και κυρίως με πολλή αγάπη για τα παιδιά, οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι!

Σας παραθέτω τους κουμπαράδες μας:

Κουμπαράς με καρτούν

Κουμπαράς με άρθρα

Καλημέρα κόσμε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!