Δημιουργία avatar

avatar

Avatar είναι ο εικονικός χαρακτήρας που φτιάχνει κάποιος στο internet για να αντιπροσωπεύει τον εαυτό του στο Διαδίκτυο.

Δημιουργήστε το δικό σας avatar με το ελεύθερο λογισμικό avatarmaker.com και προσθέστε την εικόνα στο profil σας στην πλατφόρμα eclass.

Κατηγορίες: Α' Γυμνασίου | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία avatar

Κανόνες Καλής συμπεριφοράς στο Διαδίκτυο

netiquette

Κώδικας δεοντολογικής συμπεριφοράς στο Διαδίκτυο (στη διεθνή βιβλιογραφία: netiquette) ονομάζεται το σύνολο των κανόνων που ορίζουν την αποδεκτή συμπεριφορά μεταξύ δύο ή περισσότερων χρηστών του Διαδικτύου κατά την ηλεκτρονική τους επικοινωνία.

Απαντήστε στις ερωτήσεις του παρακάτω quiz και δείτε κατά πόσο γνωρίζετε και εφαρμόζετε στην πράξη αυτούς τους κανόνες.

Κατηγορίες: Α' Γυμνασίου, Μαθήματα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κανόνες Καλής συμπεριφοράς στο Διαδίκτυο

Το motto της ημέρας

“Learn from yesterday

Live for today