ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ

Λήψη αρχείου Λήψη αρχείου

ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΗ ΣΤΟ ΓΕΛ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το πείραμα του Ερατοσθένη στο προαύλιο του σχολείου μας με μαθητές της Α και Β Λυκείου το μεσημέρι της Τετάρτης 20 Μαρτίου 2024. Υπεύθυνοι της δράσης ήταν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας κ.Γούση Μάνθα και κ.Στούμπος Γεώργιος.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (7-8/03/2024)

Το σχολείο μας μετά από επιλογή επισκέφτηκε τη Βουλή, στην οποία οι μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ξεναγήθηκαν και βίωσαν μία πρωτόγνωρη εμπειρία. Ευχαριστούμε τον βουλευτή του νομού Άρτας κ. Στύλιο Γεώργιο για την υποδοχή και τη παρουσία καθ΄όλη τη διάρκεια της επίσκεψης.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΄΄ΣΚΟΥΦΑΣ΄΄

Το ΓΕΛ Βουργαρελίου στις 5/03/2024 πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στην Άρτα όπου οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση ”Ο Φιλάργυρος” του Μολιέρου από το θέατρο Κάτια Δανδουλάκη.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΡΤΑΣ

Το ΓΕΛ Βουργαρελίου στις 20/02/2024 πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο κλειστό γυμναστήριο Άρτας όπου οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τους τελικούς αγώνες πετοσφαίρισης αγοριών και κοριτσιών του σχολικού πρωταθλήματος.

ΠΕΝΘΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ (20-24/11/2023)

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το ΓΕΛ Κομποτίου και το ΓΕΛ Νεοχωρίου πραγματοποίησαν την πενθήμερη εκδρομή τους στη Σερβία. Οι μαθητές της Γ’ τάξης του σχολείου μας με τη συνοδεία της διευθύντριας κ. Φανής Φωτιάδη πραγματοποίησαν για πρώτη φορά την καθιερωμένη πενθήμερη εκδρομή του στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στη χώρα της Σερβίας. Ένα ταξίδι […]