2 Μαρ 2018

Βράβευση μαθητών στην Αθήνα, SID2018

Συντάκτης: ΤΡΥΦΩΝΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Με κεντρικό μήνυμα «Δημιούργησε, επικοινώνησε και μοιράσου με σεβασμό. Ένα καλύτερο διαδίκτυο ξεκινά από εσένα»  εορτάστηκε φέτος για 15 η συνεχόμενη χρονιά σε πάνω από 160 χώρες στον κόσμο η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το δίκτυο INSAFE/INHOPE με την υποστήριξη της Κομισιόν. Η κεντρική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο του Υπουργείου Μεταφορών και Υποδομών και οι μαθητές μας Μαρία Σιώπη και Νίκος Μυλωνάς με την καθηγήτριά τους Τρυφωνίδου Στέλλα, παραβρέθηκαν προσκεκλημένοι του Saferinternet4kids.gr για να παραστούν στην βράβευση, μιας και το έργο τους QUIZ4SID2018 πήρε την δεύτερη θέση στο Διαγωνισμό SID2018  “Θετικό Περιεχόμενο στο Διαδίκτυο”

Κατά την διάρκεια της επίσκεψης στην Αθήνα, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν τον ιερό βράχο της Ακρόπολης, το ίδρυμα Πολιτισμού Σταύρος Νιάρχος, και την έκθεση Van Gogh Alive – The Experience στο Μέγαρο Μουσικής.

Θησείο

Κέντρο Πολιτισμού ΙΣΝ