6 Οκτ 2014

Ημέρα σχολικού αθλητισμού , 6 Οκτωβρίου 2014

Συντάκτης: ΤΡΥΦΩΝΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ | Κάτω από: Ανακοινώσεις, Ενημέρωση γονέων
home_news_postit-1024×952

Με τις τρεις εκδηλώσεις γιορτάστηκε στα σχολεία μας , η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θεματικό άξονα «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι» στο πλαίσιο του σύγχρονου «Κοινωνικού Σχολείου».

1) Παρακολούθηση ταινίας

Ο Ανίκητος: Αμερικανική ταινία, σκηνοθεσία Κλιντ Ίστγουντ με τους: Μόργκαν Φρίμαν, Ματ Ντέιμον, Τόνι Γκόροτζ

1994: οPoster Νέλσον Μαντέλα, νεοεκλεγείς πρόεδρος της Νότιας Αφρικής, προσπαθεί με κάθε τρόπο να βάλει τις μισαλλοδοξίες του παρελθόντος στην άκρη και το παγκόσμιο κύπελλο ράγκμπι, που διοργανώνεται στη χώρα του την επόμενη χρονιά, του δίνει μια ιδανική αφορμή. Θα πρέπει, όμως, να συνεργαστεί με τον λευκό αρχηγό της εθνικής ομάδας Φρανσουά Πιενάρ.(αναδημοσίευση από τον Ιστότοπο του Αθηνοράματος)

Μία εξαιρετική επιλογή της φιλολόγου μας κας Σπυριδούλας Παπανδρέου με ηχηρά αντιρατσιστικά μηνύματα με φόντο… το γήπεδο ράγκμπι!

2) Ποδηλατοδρομία,

από το σχολείο , μέχρι το εργοστάσιο του Ακρίτα