Διακρίσεις

Ετικέτα Σχολείου eTwinning στο ΓΕΛ Σκάλας Ωρωπού «Μίκης Θεοδωράκης»

Το σχολείο μας διακρίθηκε με την απονομή της ετικέτας ποιότητας σχολείου eTwinning, ως επιβράβευση και αναγνώριση της δουλειάς που γίνεται σε σχολικό επίπεδο στο πλαίσιο του eTwinning,.

Η αρχή πίσω από τη νέα αυτή ετικέτα είναι το eTwinning επιθυμεί να αναγνωρίζει και να επιβραβεύει τη συμμετοχή, τη δέσμευση και την αφοσίωση όχι μόνο μεμονωμένων μελών του eTwinning, αλλά και ομάδων εκπαιδευτικών και σχολικών ηγετών από το ίδιο σχολείο.

Η ιδέα πάνω στην οποία βασίζεται η απόκτηση του τίτλου ενός Σχολείου eTwinning είναι ότι πρόκειται για μια εξελικτική πορεία με στοιχεία που επιδέχονται αντικειμενική αξιολόγηση. Δεν πρόκειται για διαγωνισμό, αλλά περισσότερο για πρόοδο από το ένα επίπεδο στο άλλο.

Διακρίσεις  του σχολείου μας και της εκπαιδευτικού ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΣ ΛΑΚΚΗ  με την ευρωπαϊκή ετικέτα ποιότητας στα έργα etwinning, για τα σχολικά έτη 2016-17 & 2013-15:

LABEL

Αγγελική Τσιμίκου και Αγγελική Αποστολάκη

Βραβεία στο Λογοτεχνικό Εργαστήρι Ανατολικής Αττικής. Πατήστε ΕΔΩ για να μεταβείτε στα ποιήματα!

Άγγελος Φραγκάκης Γ’4

Κατηγορία 3dance Pro/am : 23 χρυσά μετάλλια.

10 διπλώματα χορού latin, ballroom

Δανάη Στρατούδη Γ’4

2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα kick boxing στην ηλικιακή ομάδα 16-18 στα 55 kg (WAKO World Junior and Cadet).

Αμαλία Προβελεγγίου A’4

Τρίτη στον κόσμο στην κατηγορία Laser 4.7  under 16 2014 και 8η Γενικής, που έλαβε χώρα στο Karatsu της Ιαπωνίας.

Στο Παγκόσμιο συμμετείχαν επίσης: Δανάη Μάμαλη (15η θέση), Ελίνα Τσάλτα (10η θέση και 21 Γενικής) , Νικήτας Ταμπάκης (26η θέση)