Εκδήλωση Αδελφοποίησης

12 Μαρτίου 2012 0 Από Ερμιόνη

Σας προσκαλούμε στην Εκδήλωση Αδελφοποίησης του Σχολείου μας με το Ιταλικό Σχολείο ISTITUTO ISTRUZIONE SUPERIORE “E. MAJORANA” MAGNA GRECIA της  Νότιας Ιταλίας στο πλαίσιο του εγκεκριμένου ευρωπαϊκού προγράμματος e-Twinning με θέμα: «Συγκριτική Μελέτη των Χορευτικών Δραστηριοτήτων μεταξύ της  Ελλάδας και της Νοτιασ Ιταλίας» που θα πραγματοποιηθεί την ΠΕΜΠΤΗ 22 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 και ώρα 17:00μμ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Γενικού Λυκείου Σκάλας Ωρωπού.

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν ο Διευθυντής Antonio Luigi Macri και εκπρόσωποι μαθητών και καθηγητών του Ιταλικού Σχολείου.

Στην περίπτωση που επιθυμείτε να συμμετάσχει το Σχολείο σας στην εν λόγω εκδήλωση παρουσιάζοντας σχετικό θέμα με τη Μεγάλη Ελλάδα (όπως χορούς, θεατρικό, ποιήματα κ.ά.) παρακαλούμε να μας ενημερώσετε το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 15 Μαρτίου 2012 επικοινωνώντας με τη Διεύθυνση του Σχολείου μας στο τηλ. 2295038470.