Αρχείο

_____________________________________________________________________________________

ΑΚΥΡΩΣΗ ΑΝΑΘΕΣΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Αναμένεται επανάληψη της διαδικασίας.

ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΠΕΤΣΕΣ

Τη Δευτέρα 11/3/2013 το Γ.ΕΛ. Σκάλας Ωρωπού ανέθεσε την πραγματοποίηση της διήμερης εκδρομής της Α’ Λυκείου στις Σπέτσες (31/3-1/4/2013) στο ταξιδιωτικό γραφείο ΑT HOLIDAYS με κόστος 60€ ανά μαθητή με ημιδιατροφή.
Επισημαίνεται ότι η προσφορά του TRAVEL CITY ήταν εκπρόθεσμη.

_______________________________________________________

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος τιμήσαμε την εθνική μας επέτειο του «ΟΧΙ». Η ομάδα των καθηγητών και μαθητών-μαθητριών πραγματοποίησε τη καθιερωμένη τελετή μνήμης στο αμφιθέατρο του σχολείου παρουσία των μαθητών όλων των τάξεων του Λυκείου μας.

Επιμορφωτικό σεμινάριο ΣΕΠ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο ΓΕΛ Σκάλας Ωρωπού στις 13-10-2012 το επιμορφωτικό σεμινάριο Σχολικού και Επαγγελματικού Προσανατολισμού με ομιλητή τον ειδικό για το θέμα αυτό, καθηγητής ΠΕ3, κ. Στρατηγάκη Στράτο.

Την εκδήλωση άνοιξε με ομιλία της η διευθύντρια του σχολείου κ. Παπαιωάννου Πολυξένη, η οποία αναφέρθηκε στη μεγάλη σημασία του μαθήματος του επαγγελματικού προσανατολισμού και την ανάγκη ενημέρωσης  των μαθητών για το θέμα αυτό. Στη συνέχεια παρουσίασε  στους παρευρισκόμενους μαθητές και γονείς τις προσπάθειες του σχολείου για την ανεύρεση λύσης στο πρόβλημα της μεταφοράς των μαθητών στο σχολείο.

Τo ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΚΑΛΑΣ ΩΡΩΠΟΥ

σας ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ

στην ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ                                                 ….ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ

ΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!!!

Τρίτη 8 Μαΐου 2012

10.30-13.30

Πατήστε στον σύνδεσμο για να δείτε ένα video της εκδρομής : GREECE-GIRIFALCO

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ και την αδελφοποίηση του σχολείου μας με το σχολείο του GIRIFALCO!

Η αδελφοποίηση στο αμφιθέατρο του σχολείου μας
Με τιμές η αδελφοποίηση στην Ιταλία

Γ’ΛΥΚΕΙΟΥ-προγραμματισμός: ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΕΠΠ ΣΤΟ DROPBOX

_______________________________________________________________