Καλώς ήρθατε στο σχολείο μας !!!

Το σχολείο μας βρίσκεται σε μια πολύ όμορφη τοποθεσία στο χωριό Καμπάνης Κιλκίς. Στο Γυμνάσιο και το Λύκειο φοιτούν μαθητές από όλα τα χωριά του δήμου Γαλλικού Κιλκίς.
Το σχολείο μας διαθέτει πολύ καλές υποδομές σε αίθουσες, οργανωμένους χώρους καθώς και πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια Πληροφορικής και Φυσικών Επιστημών στα οποία οι μαθητές μας μπορούν να εξασκηθούν και να αναπτύξουν τις δεξιότητες τους. Στους χώρους του σχολείου λειτουργεί ασύρματο internet.
Ο παρών ιστότοπος φιλοδοξεί να γίνει ένας χώρος παρουσίασης πληροφοριών σχετικά με το σχολείο μας και τις δραστηριότητές του, δημοσίευσης χρήσιμων και χρηστικών πληροφοριών που αφορούν την εκπαιδευτική κοινότητα, αλλά ταυτόχρονα και ανταλλαγής απόψεων και συζήτησης.
Σας καλούμε να περιηγηθείτε στις σελίδες μας και σας προτρέπουμε να αφήσετε τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας κάτω από κάθε μας δημοσίευση.