ΝΕΩΤΕΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Δημοσιευμένο στις 16 Ιανουαρίου 2017 Κατηγορία: Ανακοινώσεις από ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ Κιλκίς

ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 17/01 ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 16-01-2006

Σας ανακοινώνουμε ότι αύριο, λόγω προβλημάτων ύδρευσης, θα λειτουργήσουν μόνο οι κατευθύνσεις της Γ΄Λυκείου. Το πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:

1η ώρα: Λατινικά            Μαθηματικά

2η ώρα: Γ1: Ιστορία     Γ2: Βιολογία

3η ώρα: ΑΕΠΠ              Ιστορία

Εάν υπάρξει νεώτερη απόφαση για τη λειτουργία του σχολείου κατόπιν απόφασης του Δήμου, θα ενημερωθείτε από τις ανακοινώσεις του Δήμου.

Ένα εξαιρετικό έργο για την πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού: »Πάλεψε για το σώμα σου»

Δημοσιευμένο στις 4 Οκτωβρίου 2016 Κατηγορία: Ανακοινώσεις από ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ Κιλκίς

Η συνεργασία της καθηγήτριας Μπούτου Αφροδίτης και του μαθητή Τσερμίδη Αντώνη έφερε αυτό ως αποτέλεσμα:14585407_10207629314706674_506974409_n

Ενημέρωση εκπαιδευτικών για τις αλλαγές στη διδακτέα ύλη από την ιστοσε- σελίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

ΘΕΜΑ :Ενημέρωση  εκπαιδευτικών για τις  αλλαγές  στη  διδακτέα ύλη από την ιστοσε-

σελίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Ενημερώνονται  οι   εκπαιδευτικοί  ότι στην επίσημη  ιστοσελίδα του  ΥΠ.Π.Ε.Θ.(www.minedu.gov.gr.)μπορούν να βρουν ενημερωτικό υλικό για τις αλλαγές  στη διδακτέα ύλη των μαθημάτων του  Γυμνασίου  και  Λυκείου ,καθώς  και βίντεο από τις ενημερωτικές  ημερίδες  των Σχολικών Συμβούλων που πραγματοποιήθηκαν  στο ΥΠ.Π.Ε.Θ. σχετικά με τις αλλαγές  αυτές .

Συγκεκριμένα ,οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί  μπορούν να ακολουθήσουν έναν από τους ακόλουθους τρόπους πλοήγησης :

1ος:Στην αρχική σελίδα του επίσημου ιστότοπου του ΥΠ.Π.Ε.Θ. και κάτω από  τις ειδήσεις, στο μεγάλο κινούμενο banner,να επιλέξουν τον τίτλο :<<Aλλαγές στη Διδακτέα  Ύλη και τη Λειτουργία του Σχολείου>>.

Ή

2ος:Από το μενού της αρχικής σελίδας να επιλέξουν <<Εκπαίδευση>>και στη συνέχεια ,από τη λίστα που εμφανίζεται,να επιλέξουν :<<Αλλαγές στη Διδακτέα Ύλη και τη Λειτουργία τουΣχολείου>>.

Επίσης ,στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://iep.edu.gr/index.php/el/) του ΙΕΠ λειτουργεί δυναμικός διαδραστικόςιστότοπος όπου οι εκπαιδευτικοί μπορούν να βρουν το προτεινόμενο διδακτικό  υλικό ,κείμενα παρουσιάσεων από τις ημερίδες ,σχετικές ανακοινώσεις και ειδήσεις .

OΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ& ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ Δ.Ε.

ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΦΥΛΑΤΟΣ

Επόμενη σελίδα »