Εγκύκλιος Μηχανογραφικών 2024 – Λειτουργία σχολείου

Μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ την Εγκύκλιο Μηχανογραφικών 2024.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι το σχολείο εκτός από τις προγραμματισμένες ημέρες που θα είναι ανοιχτό όλο το καλοκαίρι (κάθε Τρίτη), θα λειτουργήσει επιπλέον την Παρασκευή 12-7-2024 και την Πέμπτη 18-7-2024. Αυτές τις ημέρες, οι υποψήφιοι θα μπορούν να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας (αν δεν πρόλαβαν ή αν τον έχασαν) ή/και να αναιρέσουν το ήδη υποβληθέν/οριστικοποιημένο Μ.Δ., για να υποβάλουν αμέσως εκ νέου ένα άλλο Μ.Δ. ζητώντας οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή.

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις, Πανελλαδικές εξετάσεις 2024 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγκύκλιος Μηχανογραφικών 2024 – Λειτουργία σχολείου

Θερινή λειτουργία σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι κατά τη διάρκεια της θερινής περιόδου το σχολείο θα λειτουργεί κάθε Τρίτη.

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θερινή λειτουργία σχολείου

Eπιβράβευση Αριστούχων Αποφοίτων 2024 – ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΤΑ

Αφίσα Final POY Reward 24 pr1 f 21.05.24

Η HELLENiQ ENERGY, στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Ευθύνης, «Proud of Youth», επιβραβεύει για 16η χρονιά τους αριστούχους αποφοίτους Γενικών Ενιαίων και Επαγγελματικών Λυκείων του ακαδημαϊκού έτους 2023-2024. Αναλυτικότερες πληροφορίες θα βρείτε στη συνημμένη ανακοίνωση εδώ.

Σας ενημερώνουμε ότι οι ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων είναι από 1/07/2024 έως  και 18/08/2024.

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Eπιβράβευση Αριστούχων Αποφοίτων 2024 – ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΤΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΙΟΥ- ΙΟΥΝΙΟΥ 2024

Για το πρόγραμμα των ενδοσχολικών εξετάσεων Μαΐου Ιουνίου 2024 πατήστε εδώ.

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΙΟΥ- ΙΟΥΝΙΟΥ 2024

Σας ενημερώνουμε ότι μπορείτε να δείτε το δελτίο τύπου σχετικά με την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα
Τ.Ε.Φ.Α.Α. εδώ.

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα - Ανακοινώσεις, Νόμοι - Εγκύκλιοι, Πανελλαδικές εξετάσεις 2024 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαβίβαση δελτίου τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

Πρακτικό επιλογής πρακτορείου της τριήμερης εκδρομής της Α’ και Β’ Λυκείου

Πατήστε εδώ για να δείτε το πρακτικό επιλογής πρακτορείου της τριήμερης εκδρομής της Α’ και Β’ Λυκείου.

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρακτικό επιλογής πρακτορείου της τριήμερης εκδρομής της Α’ και Β’ Λυκείου

Προσφορές τριήμερης εκδρομής Α’ & Β’ Λυκείου

Σας ενημερώνουμε σχετικά με τις προσφορές που παραλάβαμε από τα πρακτορεία για την τριήμερη εκδρομή της Α’ και Β’ Λυκείου. Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε το αρχείο.

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προσφορές τριήμερης εκδρομής Α’ & Β’ Λυκείου

Αγιασμός σχολικού έτους 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024 θα γίνει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:30. Παρακαλούνται οι μαθητές να προσέλθουν στο σχολείο μέχρι τις 9:15 το αργότερο.

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγιασμός σχολικού έτους 2023-2024

Δημιουργία Κωδικού ασφαλείας για Μηχανογραφικό

Από σήμερα Δευτέρα 19/6/2023 μέχρι περί τα μέσα Ιουλίου οι τελειόφοιτοι και οι απόφοιτοι μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για δημιουργία κωδικού ασφαλείας.

Πιο συγκεκριμένα κωδικό μπορούν να δημιουργήσουν:

1. Οι τελειόφοιτοι που έδωσαν φέτος εξετάσεις. Ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί για υποβολή Μηχανογραφικού είτε για Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Παράλληλο Μηχανογραφικό για εισαγωγή στα Δημόσιο ΙΕΚ.
  2. Απόφοιτοι που δεν συμμετείχαν στις φετινές Πανελλαδικές, και ανήκουν στη κατηγορία του 10%, δηλ. συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2021,2022, για υποβολή Μηχανογραφικού για εισαγωγή στη Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Το σχολείο θα είναι ανοικτό μέχρι και 30/6, από 8.30 έως 14.00 και πιθανόν 2 ημέρες ακόμη μέσα στον Ιούλιο,  που θ’ ανακοινωθούν σύντομα.

Επισυνάπτουμε τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ.

ΕΞΕ_230616_Λειτουργία ΜΔ Σχολικής Μονάδας

Κατηγορίες: Νέα - Ανακοινώσεις, Πανελλαδικές εξετάσεις 2023 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργία Κωδικού ασφαλείας για Μηχανογραφικό

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2023

Οι Πανελλαδικές εξετάσεις αρχίζουν φέτος την Παρασκευή 2/6/2023.

Ειδικά την 1η μέρα οι υποψήφιοι θα είναι στο σχολείο στις 7.30.

Επισυνάπτουμε το πρόγραμμα καθώς και τις εγκυκλίους σχετικά με το μάθημα των Αγγλικών, Σχεδίου, εξεταστικό κέντρο Φυσικώς αδυνάτων.

Προσέξτε την ώρα προσέλευσης για τα ειδικά μαθήματα.

ΕΞΕ – 45484 – 2023 – Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Ειδικών Μαθημάτων και κατανομή υποψηφίων έτους 2023

ΕΞΕ – 45487 – 2023 – Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Μουσικών Μαθημάτων Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία και Μουσική Αντίληψη και Γνώση 2023

ΕΞΕ – 55224 – 2023 – Εξεταστικά κέντρα ειδικών μαθημάτων έτους 2023 Τροποποίηση_Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων ΑΓΓΛΙΚΩΝ 2023 Ψ47Ν46ΜΤΛΗ-Φ9Ε ΥΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2023

10226_ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΕΛ ΣΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΕΞΕΤ ΚΕΝΤΡΑ ΦΑ_2023_signed