Πράξη ανάληψης πενθήμερης εκδρομής 2017-18

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΛΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ

ΠΡΑΞΗ

Στη Γαστούνη και στο Γραφείο  της Διευθύντριας του  ΓΕΛ Γαστούνης σήμερα 25/10/2017 ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:30 συνήλθε ύστερα από πρόσκληση της Προέδρου Περιβολάρη Χρυσάνθης, η Επιτροπή για την Αξιολόγηση των προσφορών των τουριστικών γραφείων που αφορούν την πενθήμερη της Γ΄ τάξης εκδρομή –μετακίνηση στη Θεσσαλονίκη αποτελούμενη από τους:

1.Περιβολάρη Χρυσάνθη, Διευθύντρια του ΓΕΛ Γαστούνης –Πρόεδρο

1. Φανό Θεόδωρο αρχηγό της εκδρομής – μέλος
  2. Αλεξοπούλου Ανδριάνα συνοδό της εκδρομής –μέλος
  3. Τουρίκη Παναγιώτη Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων -μέλος .
  4. Αντωνιάδη Γεώργιο (Γ1), Δημητρακόπουλο Ανδρέα (Γ1), Κουτσούμπα Νικόλαο (Γ1) Φρετζάγια Μαρία Ελένη (Γ2) και Σταθόπουλο Διονύσιο(Γ2). (Οι μαθητές εκπροσωπούνται με 1 ψήφο).

Η επιτροπή δέχτηκε 4 σφραγισμένες προσφορές  από τα εξής τουριστικά γραφεία:

1. Happy Days Travel , Ηλιούπολη
  2. Τσαουσάκης Γραφείο Γενικού Τουρισμού – Γαστούνη
  3. Travelmall Ν. Ιωνία ,Αθήνα
  4. Connection Travel, Θεσσαλονίκη

Η Πρόεδρος αποσφράγισε τις 4  σφραγισμένες προσφορές των τουριστικών γραφείων και τις έθεσε υπόψη των μελών της Επιτροπής. Η Επιτροπή μελέτησε τις προσφορές και αφού εκτίμησε τις προσφερόμενες από τα γραφεία αυτά υπηρεσίες: Μεταφορές, ξενοδοχεία,  ασφάλιση, ξεναγήσεις, διόδια

Αποφάσισε ομόφωνα

να επιλέξει την προσφορά του τουριστικού γραφείου Τσαουσάκης Γραφείο Γενικού Τουρισμού ως πιο συμφέρουσα από τις προσφερόμενες : ξενοδοχείο PHILLIPION  HOTEL 4*, για τη διαμονή, με πρωινό και ημιδιατροφή , κόστος ανά μαθητή 195€ και τελική συνολική τιμή 8385 €. Το συγκεκριμένο τουριστικό γραφείο ικανοποιεί όλες τις προϋποθέσεις  της προκήρυξης  του σχολείου μας. Με τον υπεύθυνο του τουριστικού γραφείου θα υπογραφεί Τσαουσάκης Γραφείο Γενικού Τουρισμού ιδιωτικό συμφωνητικό.

Ενστάσεις κατά της ανωτέρω απόφασης θα γίνονται δεκτές μέχρι την Δευτέρα 29/10/2017 και ώρα 10:00 π.μ.

Για το σκοπό συντάχθηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Η  Πρόεδρος                                                                                   Τα μέλη

Φανός Θεόδωρος

Αλεξοπούλου Ανδριάνα

Χρυσάνθη Περιβολάρη                                                       Τουρίκης Παναγιώτης