Σχολική γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2016 – Παρέλαση

Οι μαθήτριες (-τές) του Λυκείου μας με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Διαμαντοπούλου Ελένης ,και Παγουλάτου Αδαμαντίας  παρουσίασαν την 27/10/2016 την καθιερωμένη γιορτή για την επέτειο του ΟΧΙ. Η εκδήλωση ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού , την απονομή αριστείων και βραβείων στους μαθητές καθώς και τον ορισμό σημαιοφόρου και παραστατών από την διευθύντρια του Λυκείου.

Η εκδήλωση πλαισιωνόταν από κείμενα – ποιήματα και χορωδιακά επετειακά τραγούδια που συνοδεύονταν από μαθήτριες του Λυκείου μας με κιθάρες.

Προβλήθηκαν φωτογραφικά – ηχητικά ντοκουμέντα της εποχής εκείνης , καθώς και υλικό στη μορφή βίντεο με γεγονότα του Οκτωβρίου 1940.

Την 28-10- 2016 έγινε  η καθιερωμένη δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου της πόλη μας ,στην οποία παραβρέθηκαν  όλα τα σχολεία . Ακολούθησε  κατάθεση στεφάνων στο χώρο του Ηρώου πεσόντων και μετά   παρέλαση των μαθητών.