Επιτυχίες μαθητών

αρχείο λήψης (1)

1. Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου,  Καραγιάννης Νικόλαος συμμετείχε στον 4ο Πανελλήνιο διαγωνισμό Φιλοσοφικού δοκιμίου, στον οποίο διαγωνίστηκαν 556 μαθητές  από όλη την Ελλάδα ,  και  η επίδοσή του ήταν    στις  20 καλύτερες πρώτες. Για την διάκρισή αυτή  του δόθηκε η ευκαιρία να μετέχει σε διημερίδα που έγινε στην Πάτρα το διήμερο 14-15 Μαρτίου  και διοργάνωσε το Φιλοσοφικό τμήμα του Πανεπιστημίου Πατρών.
  2. Οι μαθήτριες της Β΄Λυκείου, Αντωνιάδη Δήμητρα και  Μουραντίδη Μαρία-Ζωή συμμετείχαν στον 11ο  Πανελλήνιο διαγωνισμό Βιολογίας στο οποίο διαγωνίστηκαν 1117 μαθητές  από όλη την Ελλάδα και η επίδοσή τους ήταν μέσα στους 40 πρώτους πρωτεύσαντες.
  3. Ο μαθητής της Α΄Λυκείου , Ρέτσης Γεώργιος πέτυχε το δεύτερο καλύτερο χρόνο 12:40 στους τοπικούς μαθητικούς σχολικούς αγώνες στίβου ,στο αγώνισμα των 100 μέτρων.

Ο σύλλογος  των καθηγητών  συγχαίρει τους παραπάνω μαθητές και τους εύχεται κάθε  επιτυχία τόσο στη σχολική επίδοσή τους  , όσο και  στην υπόλοιπη ζωή τους.