Ανακοινώσεις μηνός Ιανουαρίου 2015

1. Το Εθνικό Κέντρο Έρευνας και ∆ιάσωσης Σχολικού Υλικού σε συνεργασία µε το Τµήµα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευµάτων συνδιοργανώνουν τον 2ο Μαθητικό ∆ιαγωνισµό: «Η ιστορία του σχολείου µου»  .Δείτε   εδώ  το σχετικό έγγραφο.

2. ΘΕΜΑ : Ενημέρωση υποψηφίων (μαθητών και αποφοίτων) σχετικά με τη λειτουργία των Στρατιωτικών Σχολών για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016. Δείτε  εδώ   το σχετικό έγγραφο.

3. ΘΕΜΑ :  29ος Πανελλήνιος διαγωνισμός Χημείας -Ολυμπιάδα  Χημείας 2015.           Δείτε  εδώ  το σχετικό έγγραφο.

4. ΘΕΜΑ: « 3ος Πανελλήνιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης ‘’Γρηγόρης Πεντζίκης’’ – 3η Ανακοίνωση »   .  Δείτε  εδώ  το σχετικό έγγραφο.

5. 1ος   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΡΑΠΤΟΥ ΔΟΚΙΜΙΟΥ-ΕΚΘΕΣΗΣ     «ΜΙΛΤΟΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΣ»   . Δείτε  εδώ  το σχετικό έγγραφο.

6. Εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με το 10% των θέσεων για το σχολικό έτος 2015-16  .        Δείτε  εδώ  το σχετικό έγγραφο.