Βράβευση επιτυχόντων του Σχολ. έτους 2013-14 από τον Δήμο Πηνειού

Τo Σάββατο 27/12/2014 στο Κουρβισιάνειο Πολιτιστικό κέντρο έγινε  η απονομή των βραβείων στους επιτυχόντες στα ανώτατα εκπαιδευτικά  ιδρύματα για το σχολικό έτος  2013-14 .

Η αίθουσα ήταν κατάμεστη   από μαθητές , γονείς  ,εκπαιδευτικούς , συγγενείς και φίλους των μαθητών αλλά και εκπροσώπους κοινωνικών φορέων .

Η εκδήλωση οργανώθηκε  από τον Δήμο Πηνειού  και το N.Π.Δ.Δ Πολιτισμού – Αθλητισμού και Περιβάλλοντος, και συντόνισε  ο Αντιδήμαρχος Κυριαζής Παναγιώτης  ο οποίος απηύθυνε και τον πρώτο χαιρετισμό.

Ακολούθησαν ευχές από  την Διευθύντρια του Λυκείου Περιβολάρη Χρυσάνθη  , τον αριστεύσαντα μαθητή  Λέτσιο Βασίλη , και τον Δήμαρχο Πηνειού Καστρινό Αλέξη.

Στη συνέχεια   η καθηγήτρια του Ανοικτού Πανεπιστημίου, Ψαρρού Μάγδα η οποία κατάγεται από το Τραγανό, τοποθετήθηκε  σε μια πολλή κατανοητή και εμπεριστατωμένη  ομιλία της στην αξία της μάθησης σε  όλα τα στάδια της ζωής μας, καθώς και στην  αναγκαιότητα της  μόρφωσης στην σύγχρονη  κοινωνία.

Τέλος ο δήμαρχος Πηνειού έκανε την απονομή των βραβείων στους  σημερινούς φοιτητές και τους ευχήθηκε  καλές σπουδές.

[flagallery gid=66]