Στην κορυφή το Λύκειο Γαλαξιδίου!

Πρωτιά για την ομάδα βόλεϊ των αγοριών του Λυκείου Γαλαξιδίου στους ενδοσχολικούς αγώνες του νομού Φωκίδας, οι οποίοι διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο της Άμφισσας την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου.

Η ομάδα μας κληρώθηκε σε αγώνα νοκ-άουτ με το Λύκειο Λιδωρικίου. Ο αγώνας είχε δραματική τροπή, με την ομάδα του Λιδωρικίου να κερδίζει το πρώτο σετ με 25-19, αλλά με την ομάδα μας να επιστρέφει δυναμικά και να ανατρέπει την εις βάρος της διαφορά, κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 25-14, και επικρατώντας πλήρως στο τελικό σετ με 15-7.

Στον τελικό του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετώπισε το Λύκειο Ερατεινής, που πέρασε στον τελικό χωρίς αγώνα, επειδή η ομάδα του Λυκείου Γραβιάς δεν εμφανίστηκε. Η ομάδα του Γαλαξιδίου επικράτησε εύκολα με 2-0 σετ (25-17 και 25-8) και στέφθηκε πρωταθλήτρια. Εμείς ευχόμαστε στους μαθητές και στον προπονητή τους συγχαρητήρια για την επιτυχία τους και καλή συνέχεια στους μελλοντικούς αγώνες μεταξύ των περιφερειών!

Ομάδα Πετοσφαίρισης Λύκείου Γαλαξιδίου

Προπονητής: Τζήκας Βασίλης

Αλλολάρη Δημήτης                (Α΄ Λυκείου)

Καρδαράς Ανδρέας                (Α΄ Λυκείου)

Λιάγκος Χρήστος                   (Β΄ Λυκείου)

Μαρδάκης Σταύρος                (Β΄ Λυκείου)

Γιαγκιλίτσης Κώνσταντίνος    (Γ΄ Λυκείου)

Κωνσταντάκος Χρυσόστομος (Γ΄ Λυκείου)

Λιάγκος Παναγιώτης              (Γ΄ Λυκείου)

Πολυζωγόπουλος Ηλίας         (Γ΄ Λυκείου)

Σκαφτούρος Μάνθος              (Γ΄ Λυκείου)

Τσώνος Θύμιος                      (Γ΄ Λυκείου)

Χατζηθωμάς Αρτέμης            (Γ΄ Λυκείου)

Συγγραφέας στις 21 Νοεμβρίου 2011 στις 11:59 πμ | Σχόλια & Παραθέσεις (0)

Δεν υπάρχουν σχόλια προς “Στην κορυφή το Λύκειο Γαλαξιδίου!”