Ομιλία με θέμα “Έλληνες Εσμέν” στο Λύκειο Εμπεσού

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων του Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Εμπεσού, στο πλαίσιο του «Κοινωνικού Σχολείου» καλούν σε ανοιχτή εκδήλωση- ομιλία με θέμα: «Έλληνες Εσμέν» την Παρασκευή 24 Απριλίου 2015 και ώρα 11:00 π.μ. στον χώρο εκδηλώσεων του σχολείου. Ομιλητής: Ν.Ψημμένος, ομότιμος καθηγητής Φιλοσοφίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Παρουσιάζει η Φιλόλογος του Γυμνασίου Εμπεσού κ. Βασιλική Ηλιοπούλου.

dsfdsds

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ομιλία με θέμα “Έλληνες Εσμέν” στο Λύκειο Εμπεσού

Προκήρυξη εκδρομής για Μουσείο Ακρόπολης

Το  ΓΕΛ Εμπεσού  προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος για μονοήμερη εκπαιδευτική  επίσκεψη του σχολείου στην Αθήνα  στις  11-2-2015.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο ΓΕ.Λ. Εμπεσού  μέχρι την Παρασκευή 30-1-2015 20/1/2015  και ώρα 11.00π. μ.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προκήρυξη εκδρομής για Μουσείο Ακρόπολης

Προκήρυξη εκδρομής σε Αγρίνιο-Μεσολόγγι

Το  ΓΕ.Λ. Εμπεσού  προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική  επίσκεψη του σχολείου σε Αγρίνιο και Μεσολόγγι   στις  29-1-2015.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο ΓΕ.Λ. Εμπεσού  μέχρι την Παρασκευή 22-1-2015 και ώρα 11.00 π.μ.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΕ ΑΓΡΙΝΙΟ- ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προκήρυξη εκδρομής σε Αγρίνιο-Μεσολόγγι

Επίσκεψη Υφυπουργού Παιδείας

Σήμερα Παρασκευή, 12 Σεπτεμβρίου 2014, επισκέφθηκε το  σχολείο μας ο  Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Γεώργιος  Στύλιος, συνοδευόμενος από υπηρεσιακούς παράγοντες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, σχολικούς συμβούλους, καθώς και από το Δήμαρχο Αμφιλοχίας κ. Κοιμήση. Συνέχεια

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη Υφυπουργού Παιδείας

Σύντομο Ιστορικό

Το Λύκειο Εμπεσού ιδρύθηκε το 1983 ως παράρτημα του Λυκείου Αμφιλοχίας. Το «Λύκειο Εμπεσού» μεταστεγάστηκε στο κτίριο που και σήμερα συστεγάζεται μαζί με το «Γυμνάσιο Εμπεσού» το 1987.

Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Εμπεσού σήμερα είναι ο κύριος Σαρδέλης Αθανάσιος