Φεβρουάριος 2017

ΑΝΑΘΕΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Σήμερα Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 12.30 μ.μ. στο γραφείο του Δντη του ΓΕΛ ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟΥ συνήλθε σε κλειστή συνεδρίαση η συγκροτηθείσα με την 15/3-2-2017 πράξη του Δντή του σχολείου επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για την διδακτική επίσκεψη της Β τάξης στην Αθήνα στις 23-2-2017 σύμφωνα με την 20/23-1-2017 πράξη του συλλόγου διδασκόντων και με την αρ. πρωτ. 45/6-2-2017 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος όπως δημοσιεύτηκε στις ιστοσελίδες της Δ.Δ.Ε. Αργολίδας και του ΓΕΛ ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟΥ.
Στη συνεδρίαση ήταν παρόντα όλα τα μέλη της επιτροπής με δικαίωμα μιάς ψήφου. Μετά τη διαπίστωση της απαρτίας η επιτροπή παρέλαβε δύο (2) προσφορές σφραγισμένες. α) Από την ανώνυμη μεταφορική τουριστική και εμπορική εταιρεία «ΚΤΕΛ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Α.Ε.». β) από το γραφείο γενικού τουρισμού «opsimoulis travel”.
Ο πρόεδρος της επιτροπής ρώτησε τα μέλη αν προχώρησαν σε έρευνα αγοράς με σκοπό την ανεύρεση άλλων προσφορών με την διαδικασία της απευθείας ανάθεσης. Όλοι συμφώνησαν ότι δεν βρέθηκε καμία άλλη προσφορά, εκτος των ανωτέρω δύο. Μετά η επιτροπή προχώρησε στην αποσφράγιση και αξιολόγηση των δυο προσφορών που κατατέθηκαν ως εξής:
α) Η ανώνυμη μεταφορική τουριστική και εμπορική εταιρεία «ΚΤΕΛ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Α.Ε.» δεν είχε καταθέσει υπεύθυνες δηλώσεις για αποδοχή των απαράβατων όρων της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος καθώς και για άμεση αντικατάσταση του λεωφορείου σε περίπτωση βλάβης, με συνολικό κόστος 390,10 ευρώ, και κόστος ανά μαθητή 8,30 ευρώ, με ΦΠΑ. Η μετακίνηση των συνοδών καθηγητών θα είναι δωρεάν, δεν απαιτείται προκαταβολή και διατίθεται ασφάλεια ευθύνης διοργανωτή.
β)Το γραφείο γενικού τουρισμού «opsimoulis travel”, πληρούσε όλους τους όρους της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, με συνολικό κόστος 335 ευρώ και κόστος ανά μαθητή 7,13 ευρώ με ΦΠΑ. Με πρόσθετη ασφάλεια το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 405 ευρώ και κόστος ανά μαθητή 8,62 ευρώ με ΦΠΑ.Η μετακίνηση των συνοδών καθηγητών θα είναι δωρεάν, δεν απαιτείται προκαταβολή.
Μετά από συζήτηση η επιτροπή και αφού αξιολόγησε όλα τα δεδομένα ομόφωνα
αποφασίζει:
1. Να αναθέσει την διδακτική επίσκεψη στο γραφείο γενικού τουρισμού «opsimoulis travel”, που πληρούσε όλους τους όρους της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος με συνολικό κόστος 335 ευρώ και κόστος ανά μαθητή 7,13 ευρώ με ΦΠΑ.
2. Να απορρίψει την ανώνυμη μεταφορική τουριστική και εμπορική εταιρεία «ΚΤΕΛ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Α.Ε.», γιατί δεν πληρούσε την με αρ. πρ. 54/9-2-2017 παράταση πρόσκλησης ενδιαφέροντος ως προς τους ανωτέρω όρους. Για τον λόγο αυτό έγινε η πράξη αυτή και υπογράφεται.
Ο Δντης Τα μέλη
Μιχαήλ Γιαννούλης Σοφία Καψάλη