ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ Γ” ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πληροφορίες : Σάπιος Παναγιώτης
Τηλέφωνο : 2893031093
E-mail : mail@lyk-asim.ira.sch.gr

ΘΕΜΑ: « ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ»
Σήμερα, 30 Νοεμβρίου 2015, ημέρα Δευτέρα αξιολογήθηκαν οι πέντε (05) προσφορές από ταξιδιωτικά πρακτορεία που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος που αναρτήθηκε από το σχολείο μας στην ιστοσελίδα της Δ/σης Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Ηρακλείου.
Η επιτροπή που συστάθηκε αποτελούμενη από το Δ/ντή του σχολείου ως Πρόεδρο, τους δύο συνοδούς εκπαιδευτικούς, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τους Προέδρους και Ταμίες των 5/μελών Συμβουλίων των δύο τμημάτων της Γ΄ τάξης του Λυκείου (σύμφωνα με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011 (Φ.Ε.Κ. 2769, τ.Β΄/2-12-2011, «Εκδρομές – Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Β/θμιας Εκπ/σης εντός και εκτός χώρας»), αφού αξιολόγησε τις πέντε (05) προσφορές από τα πρακτορεία:

CONNECTION
 VAI TRAVELVAI_TRAVEL
LANDMARKS
 TRAVEL HALLTRAVEL HALL
ΚΟΛΧΙΔΑ

αποφάσισε να αναθέσει τη διοργάνωση και υλοποίηση της Εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ’ Λυκείου του σχολείου μας στη Θεσσαλονίκη στο Γραφείο Τουρισμού TRAVEL HALL, καθώς ήταν η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά και κάλυπτε όλες τις απαιτούμενες, σύμφωνα με την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος του ΓΕΛ Ασημίου, προϋποθέσεις πραγματοποίησης της Εκπ/κής εκδρομής.

Σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις της παραγράφου 2 του άρθρου 14 της προαναφερθείσας Υ.Α., η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει την Τετάρτη 02/12/2015 και ώρα 14:00.

Σάπιος Παναγιώτης