Ημέρα αθλητισμού

Νοε 201414

Στις 15 Οκτωβρίου 2014 έλαβε χώρα στο σχολείο μας, στο Λύκειο Ασημίου, μία αξιόλογη εκδήλωση μέσα στα πλαίσια των δραστηριοτήτων για τον αθλητισμό και την εναντίωση στη διαφορετικότητα. Τα παιδιά συμμετείχαν με τεράστια προθυμία στο πρόγραμμα που είχε επιμεληθεί η γυμνάστρια του σχολείου και περιλάμβανε παιχνίδι βόλεϋ και ποδοσφαίρου. Επίσης, έγιναν προβολές βίντεο κατά του ρατσισμού στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Τέλος, τα παιδιά είχαν την πρωτοβουλία να ζωγραφίσουν και πανό με συνθήματα κατά της βίας και της διαφορετικότητας.

Όλος ο σύλλογος και οι μαθητές του σχολείου είναι περήφανοι που τους δόθηκε η ευκαιρία να εναντιωθούν ξεκάθαρα στις συγκεκριμένες μάστιγες των καιρών μας και αναζητούν και άλλες ευκαιρίες να προβάλλουν ανάλογες διεκδικήσεις.