Αποχαιρετισμός

Συγγραφέας: | 28 Σεπτεμβρίου, 2011

Αγαπημένα μέλη της της Σχολικής Βιβλιοθήκης της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά,

Η θητεία μου στη Σχολική Βιβλιοθήκη έληξε στις 31/08/2011 και δεν ανανεώθηκε, καθώς οι Σχολικές Βιβλιοθήκες παραμένουν κλειστές, θύματα κι αυτές της οικονομικής κρίσης που μαστίζει τη χώρα μας. Συνταξιδιώτες μου στο πέλαγος της γνώσης, θέλω να σας ευχαριστήσω από καρδιάς για την αγάπη που δείξατε στη βιβλιοθήκη μας τα τέσσερα αυτά χρόνια, αλλά και για την εξαιρετική συνεργασία μας. Ευχαριστώ, επίσης, τους Διευθυντές Γυμνασίου και Λυκείου, κυρίους Κότσιρα, Παπαδόπουλο, Μπορμπιλά, Αρχοντάκη, Χατζηγεωργίου και Ευστρατίου,  τους καθηγητές αλλά και τα μέλη των συλλόγων γονέων και  αποφοίτων που στήριξαν το έργο της βιβλιοθήκης. Ελπίζω,  κατά το πέρασμά μου από την ιστορική αυτή βιβλιοθήκη,  να έβαλα κι εγώ το μικρό μου λιθαράκι στη μακραίωνη πορεία της.

Μαρία Πάλμου

φιλόλογος