Παρουσίαση Εκ/κων Προγραμμάτων σχ. έτους 2010-11

Συγγραφέας: | 29 Ιουνίου, 2011

Την Τρίτη 22/06/2011 στις 6:30 μμ παρουσιάστηκαν στην αίθουσα τελετών της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά τα εκπαιδευτικά προγράμματα του σχ. Έτους 2010-2011 στα οποία συμμετείχαν καθηγητές και μαθητές του Γυμνασίου. Οι μαθητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και με τις πρωτότυπες παρουσιάσεις τους εντυπωσίασαν τόσο τους γονείς όσο και τους συμμαθητές τους που είχαν έρθει για να υποστηρίξουν και να επιβραβεύσουν τις προσπάθειές τους. Στο χώρο της εκδήλωσης εκθέτονταν επίσης κεραμικά των μαθητών του Γυμνασίου που δημιουργήθηκαν στο μάθημα των εικαστικών. Η εκδήλωση έκλεισε με τα «ταλεντάκια» της Ιωνιδείου που έπαιξαν γνωστά μουσικά κομμάτια στο πιάνο και στο μπουζούκι. Η Σχολική μας Βιβλιοθήκη συμμετείχε στην εκδήλωση με την παρουσίαση της Λέσχης Ανάγνωσης . Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια τόσο στους μαθητές και τις μαθήτριες που εργάστηκαν ακαταπόνητα για τα προγράμματα αυτά, όσο και στους καθηγητές που τα συντόνισαν με υπομονή και αγάπη.

κάτω από: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
Ετικέτες:,