To ΕΠΑΛ Κ. Αχαΐας στην Ολλανδία

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο To ΕΠΑΛ Κ. Αχαΐας στην Ολλανδία

Το ΕΠΑΛ Κ. Αχαΐας κοντά στο ποδήλατο

124770-ba021e85c363e81ede478e2cd46131bc

Το Επαγγελματικό Λύκειο Κάτω Αχαΐας συμμετέχοντας στο πρόγραμμα του ΚΕΣΥΠ μαζί με το Γυμνάσιο της πόλης και την στήριξη του Δήμου Δυτικής Αχαΐας πραγματοποιεί εκδηλώσεις με κεντρικό θέμα το ποδήλατο. Η κορύφωση  των εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθεί στις 3/4/15 στην πόλη της Κ. Αχαΐας  με ποδηλατοβόλτα. Στις εκδηλώσεις θα συμμετάσχει και ο σύλλογος ΙΔΕΑ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το ΕΠΑΛ Κ. Αχαΐας κοντά στο ποδήλατο

Η ζωή είναι σαν να κάνεις ποδήλατο

Ο Γ.Σ. Δύμης και ο Π.Ο.Πατρών  σε συνεργασία με το ΚΕΣΥΠ Πάτρας της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαίας, στοχεύοντας στην καλύτερη υποστήριξη των μαθητών και των εκπαιδευτικών, δημιούργησε ένα δίκτυο προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας με τίτλο “Η ζωή είναι σαν να κάνεις ποδήλατο”, με την έγκριση βέβαια του Υπουργείου Παιδείας. Στην δράση αυτή συμμετέχουμε ενεργά και παράλληλα είμαστε μέλη στην Συντονιστική Επιτροπή του Δικτύου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ζωή είναι σαν να κάνεις ποδήλατο

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!