ΟΙ διαπροσωπικες σχεσεις.

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Σχέσεις | , στις 23-01-2021

Όταν χρησιμοποιουμε τον ορο διαπροσωπικες σχεσεις αναφερομαστε σε ολες τις μορφες  σχεσεων που αναπτυσσουν οι ανθρωποι και ειναι σημαντικο κομματι της καθημερινοτητας τους. Ενας ανθρωπος χωρις σχεσεις θεωρειται ή θεος ή θηριο. Αναλογιζομενοι αυτή τη φραση κατανοουμε την σπουδαιοτητα τους.

Διατροφη μετα τις γιορτες

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία διατροφή | , στις 23-01-2021

Υστερα από τις συνεχεις διατροφικες ατασταλιες των εορτων είναι καιρος να επανελθουμε σε ένα υγιεινο τροπο ζωης.Καλο θα είναι να ξεκινησουμε το προγραμμα μας με καθημερινη σωματικη ασκηση που μπορει να πελιλαμβανει ένα απλο περπατημα στη γειτονια μας για 20 λεπτα. Συνεχιζοντας θα λεγαμε….

Γιορτη Τριων Ιεραρχων

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Γιορτή | , στις 23-01-2021

Στα πλαισια της ιδιαιτερης καταστασης που ολοι βιωνουμε εξαιτιας της πανδημιας του κορονοιου φετος η γιορτη των Τριων Ιεραρχων θα  γιορταστει με διαφορετικο τροπο.Μια αντιπροσωπεια μαθητων με το Διευθυντη του σχολειου θα παραστει στον εκκλησιασμο και μετα θα ακολουθησει κανονικα τιο ωρολογιο προγραμμα των μαθηματων.

Ο ρολος του διευθυντη στην περιοδο πανδημιας του κορονοιου

0

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Διαχείρηση καταστάσεων | , στις 23-01-2021

Πολύ σημαντικος είναι  είναι ο ρολος του σχολικου ηγετη στη συγκεκριμενη  περιοδο της πανδημιας του κορονοιου. Από τη φαρετρα που του παρεχουν τα διαφορα στυλ ηγεσιας, πρεπει χρησιμοποιωντας ένα μιξ αυτων των στυλ  , να διαχειριστει την κατασταση με τον καλυτερο δυνατο τροπο.

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 22-12-2020

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 22-12-2020

Το πρωτοχρονιάτικο τραπέζι

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 18-12-2020

Φέτος είναι μια ιδιαίτερη πρωτοχρονιά γιατί λόγω της πανδημίας του κορωνοιού είμαστε αναγκασμένοι να γιορτάσουμε οικογενειακά την πρώτη μέρα του έτους.

Χριστουγεννιάτικο τραπέζι

Συγγραφέας: ΚΑΤΣΕΝΟΥ ΛΕΥΚΟΘΕΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 10-12-2015

Το χριστουγεννιατικο τραπεζι  είναι πλούσιο σε εδέσματα και θερμίδες!!!!