11ο Πανθρακικό Αντάμωμα

Σήμερα, 30 Ιουνίου 2019,  ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 11ο Πανθρακικό Αντάμωμα στο Σουφλί.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 11ο Πανθρακικό Αντάμωμα

Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ξάνθη

15 Μαΐου2019, ημέρα Τετάρτη και ώρα 8.15΄π.μ., οι μαθητές της Γ΄τάξης αναχωρούν για την ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή τους. Προορισμός τους; ” Η παλιά πόλη της Ξάνθης  και το Λαογραφικό Μουσείο της πόλης”. Είδαν, γνώρισαν, έμαθαν και η επίσκεψη επισφραγίστηκε με φαγητό και παιχνίδι στο χώρο του γηπέδου της Ξάνθης. Επιστροφή στις18.00μ.μ. με χαμόγελα και εμπειρίες.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ξάνθη

“Γιορτή της μητέρας”

Κάθε δεύτερη Κυριακή του Μάη,εδώ και πολλά χρόνια, καθιερώθηκε να γιορτάζεται παγκόσμια η “μητέρα”.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Γιορτή της μητέρας”