kvagelio's blog

Τελική γιορτή λήξης σχολικού έτους 2015-2016

Αυγ 201723

cropped-DSC00526

” εξορθολογισμός ύλης ιστορίας ΣΤ’ τάξης ”

istoria

εξορθολογισμός ύλης ιστορίας ΣΤ’

‘’ Εργασιακά δικαιώματα εκπαιδευτικών. ‘’

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΒΟΙΩΤΙΑΣ

Με αφορμή τις διαμαρτυρίες εκπαιδευτικών στο σύλλογό μας, για παραβίαση του διδακτικού-εργασιακού τους ωραρίου, σας αποστέλλουμε προς ενημέρωσή σας, έγγραφα που αφορούν στα δικαιώματα αυτά.

ΔΟΕ-Εργασιακά δικαιώματα Εκπαιδευτικών Π.Ε.

Μαρία-Μαγδαληνή Τσίπρα, νομική σύμβουλος της ΔΟΕ «Διευκρινήσεις σχετικά με το ωράριο των εκπαιδευτικών»

Παρακαλούνται οι Διευθυντές-Προϊστάμενοι να ενημερώσουν τους συναδέλφους.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Η Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΚΑΡΑΒΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΛΑΦΑΖΑΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Ενημερωτικό δελτίο για τη συνάντηση του Δ.Σ. ΣΕΠΕ Λιβαδειάς και των Διευθυντών δημοτικών σχολείων, Προϊσταμένων νηπιαγωγείων και ολιγοθέσιων δημοτικών σχολείων με θέμα την αξιολόγηση.

CAM00356

Ενημερωτικό δελτίο

Σήμερα Τρίτη 18/11/2014 και ώρα 13.00΄ πραγματοποιήθηκε στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Λιβαδειάς συνάντηση – συζήτηση του Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λιβαδειάς και των Διευθυντών δημοτικών σχολείων, Προϊσταμένων νηπιαγωγείων και ολιγοθέσιων δημοτικών σχολείων με θέμα την αξιολόγηση. Επί συνόλου 58 σχολικών μονάδων συμμετείχαν 38 διευθυντές δημοτικών σχολείων, προϊστάμενοι νηπιαγωγείων και ολιγοθέσιων δημοτικών σχολείων. Η συντριπτική πλειοψηφία των παρόντων εξέφρασε την υποστήριξη των θέσεων και του σχεδίου δράσης της ΔΟΕ για απεργία – αποχή από τις διαδικασίες αξιολόγησης.

Καθορίστηκε νέα συνάντηση για τη ερχόμενη Τρίτη 25/11/2014 και ώρα 13.00΄ στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Λιβαδειάς με θέματα:
1. Αξιολόγηση – εξελίξεις

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Εκπαιδευτική Δραστηριότητα Β’Τάξη-”OΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ-

Οκτ 201416

DSC_1068

Εκπαιδευτική Δραστηριότητα Β’Τάξη-”OΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ- Διαβάστε όλο το άρθρο »

« Παλιότερα άρθρα

”ο χρόνος είναι τώρα”

Ιστορικό

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.