χειμερινές αποδράσεις

Επειδή το καλοκαίρι έφυγε , ας προτείνουμε όμορφα τριήμερα στην Ελλάδα μας, για να σχεδιάσουμε ταξιδάκια-αποδράσεις από τη ρουτίνα και το καθημερινό τρέξιμο!
Προτείνετε μέρη που έχετε επισκεφθεί και σας ενθουσίασαν! Έχει ενδιαφέρον η εκδρομή να απευθύνεται σε όλα τα μέλη της οικογένειας! Όταν όλοι βρίσκουν κάτι ενδιαφέρον, η οικογένεια δένεται περισσότερο! Αυτά τα ολιγοήμερα ταξιδάκια είναι από τις πιο γλυκές αναμνήσεις των παιδικών μου χρόνων!
Τα Ζαγοροχώρια είναι μία πολύ καλή αρχή! Διαμονή στο Δίλοφο και εξορμήσεις στο φαράγγι του Βίκου (Οξιά, Μονοδένδρι), ιππασία και ράφτιγκ στο Βοϊδομάτη, βόλτες στα πέτρινα γεφύρια, επίσκεψη στο Μουσείο του 1940 στο Καλπάκι. Φαγητό στο μικρό Πάπιγκο, σπιτικό λικεράκι στο μεγάλο Πάπιγκο, επιτραπέζια δίπλα στο τζάκι και … τόσα άλλα!

Κατηγορίες: χιόνια | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο χειμερινές αποδράσεις

ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ

φφφφφφφ

Τα αεροδρόμια της Αθήνας, της Μυκόνου και της Σαντορίνης περιλαμβάνονται στα ευρωπαϊκά αεροδρόμια με τις υψηλότερες επιδόσεις όσον αφορά την αύξηση της επιβατικής τους κίνησης για το 2014.
Με βάση μάλιστα τα στοιχεία του πανευρωπαϊκού φορέα εμπορικών αεροδρομίων ACI Europe -Airports Council International-, η Ελλάδα, μαζί με έξι ακόμη χώρες (Λουξεμβούργο, Λιθουανία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Βέλγιο και Ιρλανδία) κινούνται ψηλότερα του ευρωπαϊκού μέσου όρου για το 2014, ο οποίος διαμορφώθηκε στο ”υγιές” 4,9% ως προς την αύξηση της επιβατικής κίνησης.

Κατηγορίες: ΤΑΞΙΔΙΑ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ

BAΡΘΟΛΟΜΙΟ

Επισκέφτηκα το χωριό αυτό και μου άρεσε.Έχει ησυχία, ομορφιά και πράσινο.

Κατηγορίες: χιόνια | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο BAΡΘΟΛΟΜΙΟ

Καλημέρα κόσμε!