Ημερήσια εκδρομή!!!

Μάι 20148

Αύριο το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει την ημερήσια εκδρομή του! Θα πάμε σε Ναύπλιο-Κεφαλάρι.Συγκέντρωση στο σχολείο στις 8 παρά 5 το πρωί,απαραίτητα εφόδια μας κέφι, όρεξη ,χαρούμενη διάθεση…Καλή μας διασκέδαση!!!!!Για όσους αναρωτιούνται θα συνοδεύσω την Α τάξη στο πούλμαν, γιούπιιιιι!!!!!!!

“Ημερήσια εκδρομή!!!”

1. 8 Μαΐου, 2014 στις 15:33      Απάντηση ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΜΠΕΝΕΤΟΥ Έγραψε:

Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΑΥΡΙΟ!!!

Ναύπλιο, ένα όνομα που σου έρχεται αμέσως στο μυαλό όταν αναφέρεις αυτό το μέρος είναι ο Ιωάννης Καποδίστριας. Τι μπορεί όμως να θυμάσαι πιο έντονα; Βεβαίως ότι ήταν ο πρώτος κυβερνήτης της Ελλάδας(1827), ότι εισήγαγε την καλλιέργεια της πατάτας, ότι ίδρυσε την πρώτη Γεωργική Σχολή, το πρώτο Τυπογραφείο αλλά και ότι η δολοφονία του στο Ναό του Αγίου Σπυρίδωνα (9/10/1831) σήμανε και το τέλος μιας πολύ σημαντικής εποχής για την Ελλάδα.

Σας εύχομαι κι εγώ παιδιά να χαρείτε την αυριανή μας εκδρομή, να παίξετε, να γελάσετε, να φάτε… τα παγωτά σας και να χαρείτε τον ήλιο δίπλα στη θάλασσα…

Ελπίζω να είμαστε παρέα κα Πουλιάνου για να αποχαιρετήσουμε κι εμείς τα παιδιά μας και να τους ευχηθούμε…”και του χρόνου”!

Αφιερώνω σε όλους τους εκδρομείς μας την παρακάτω κινηματογραφική μελωδία του Γ. Μαρκόπουλου, εξαιρετικά γραμμένη για το Ναύπλιο!

Κοιμηθείτε νωρίς!

2. 10 Μαΐου, 2014 στις 11:11      Απάντηση ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Έγραψε:

Κυρια ηταν πραγματικα φανταστικα που μας συνοδευατε εσεις στην εκδρομη!!γιουπιιιιιιι!!!!

3. 10 Μαΐου, 2014 στις 15:46      Απάντηση Πουλιάνου Κασσιανή Έγραψε:

Βούλα κι εγώ το διασκέδασα που ήμουν μαζί σας,περάσαμε πολύ όμορφα!!!!!Και του χρόνου!!!