Φεστιβάλ μαθητικής Δημιουργίας στο ΚΑΜ

math_dim_2015

Φεστιβάλ Μαθητικής Δημιουργίας 2015 διοργανώνουν η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Χανίων, η Υπεύθυνη Σχ. Δραστηριοτήτων, οι Εκπαιδευτικοί και οι Μαθητές που υλοποιούν Προγράμματα Σ.Δ., στο πλαίσιο της Άνοιξης Καλλιτεχνικής Δημιουργίας της ΚΕΠΠΕΔΗΧ ΚΑΜ.
Την Τρίτη 21 και την Πέμπτη 23 Απριλίου 10 π.μ. με 2 μ.μ. στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής της Μεσογείου θα γίνει η Παρουσίαση των Προγραμμάτων με δεκάλεπτες εισηγήσεις και την Τετάρτη 22 Απριλίου 10 π.μ. με 2 μ.μ. θα παρουσιαστούν χορευτικά και μουσικά δρώμενα στην Πύλη Σαμπιονάρα.

Το σχολείο μας θα συμμετέχει με αφίσες για όλα τα τρέχοντα προγράμματα και παρουσίαση για το πρόγραμμα Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας – Φωτοβολταϊκά.

Δείτε το ακόλουθο βίντεο για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.

Δείτε και το δεύτερο βίντεο που ακολουθεί επίσης για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.