Κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018 η Νηπιαγωγός, κ. Γιώτα Σταυροπούλου μαζί με τους μαθητές-τριες του 2ου τμήματος του 5ου Νηπιαγωγείου Ναυπλίου, έγραψαν και εικονογράφησαν το παραμύθι «Η μικρή κόκκινη σημαδούρα και το χρωματιστό ψαράκι».
Κατά τη σχολική χρονιά 2018-2019 η η Νηπιαγωγός, κ. Γιώτα Σταυροπούλου μαζί με τους μαθητές-τριες του 3ου τμήματος του 1ου Νηπιαγωγείου Ναυπλίου, έγραψαν και εικονογράφησαν το παραμύθι ¨Η Λίτσα η Πορτοκαλίτσα και το χιόνι».
Διαβάστε τα και απολαύστε τα!!! Συγχαρητήρια !!!

H μικρή κόκκινη σημαδούρα και το χρωματιστό ψαράκι

Η Λίτσα η Πορτοκαλίτσα και το χιόνι

Αξίζει να προβάλλουμε και να προωθούμε συλλογικές εργασίες που αναδεικνύουν τη συνεργασία και την ομαδικότητα στο χώρο του σχολείου. Μαθητές/-τριες και Νηπιαγωγοί στο ρόλο του δημοσιογράφου.  Μπράβο σας για την εργασία σας!!!

Απρ 19
Κάτω από (Περιβάλλον) από στις 04-04-2019

Μικροί δημοσιογράφοι… εν δράσει

Οι μαθητές/-τριες του Νηπιαγωγείου της Νέας Κίου στο ρόλο του δημοσιογράφου!

Με εμψυχώτρια και συντονίστρια την Παιδαγωγό κα Αγγελική Ντέρτη, κατάφεραν να εκδώσουν τα δύο πρώτα φύλλα της εφημερίδας τους «Η Αλήθεια», με ποικίλα θέματα. Πρωτοβουλίες που προάγουν το ομαδικό πνεύμα και συνεργασία αξίζουν συγχαρητηρίων. Μπράβο στην ομάδα σας!