Συναισθήματα

από Κουτσογιάννη Δήμητρα Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συναισθήματα

emotions

Διαχείριση συναισθημάτων σημαίνει να μάθουν οι μαθητές να αναγνωρίζουν τα συναισθήματα αλλά και τα συμπτώματά τους, να τα εκφράζουν και να οριοθετούν τη συμπεριφορά τους ελέγχοντάς τα ιδιαίτερα σε συγκρουσιακές καταστάσεις. Το μάθημα της πρακτικής μου στο σεμινάριο “moodle” επιδιώκει τόσο την καλύτερη γνωριμία του εαυτού όσο και του άλλου, στοχεύοντας τελικά στην προαγωγή της ψυχικής υγείας των μαθητών και στην ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων.

Καλημέρα κόσμε!

από Κουτσογιάννη Δήμητρα Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | 1 Σχόλιο »