O χιονιάς ξαναχτυπά! Μήνυμα για τα παιδιά του Ε1!

Σήμερα τα σχολεία έκλεισαν…Σίγουρα όταν το μάθατε θα ξετρελαθήκατε …. Σας  γράφω μόνο κάποιες  μια σκέψεις μου….

Ακόμα και όταν για διάφορους λόγους  είμαστε μακριά μπορούμε  να νιώθουμε κοντά.Όσο και αν θεωρούμε την τεχνολογία επικίνδυνη, πολλές φορές μας φέρνει κοντά, γιατί μπορούμε να επικοινωνήσουμε με ανθρώπους που βρίσκονται χιλιόμετρα μακριά μας , άλλους  που δεν θα τους γνωρίσουμε ποτέ,  να ανταλλάξουμε απόψεις, ιδέες,  αστεία και να έχουμε ερεθίσματα που σε μια άλλη εποχή  ήταν κάτι το αδιανόητο για παιδιά της ηλικίας σας.

Θέλω κι εσείς να σκεφτείτε τα θετικά και τα αρνητικά της τεχνολογίας και την επίδρασή της στην ζωή σας και να γράψετε ένα άρθρο το οποίο θα ανεβάσουμε και εδώ στο blog μου…Μπορείτε να διαβάσετε και άρθρα παλιών μου μαθητών που κατά τη διάρκεια της πρώτης καταντίνας γράφανε τις σκέψεις τους εδώ.

Αυτό είναι ένα αρχείο, μια βιβλιοθήκη  της πολύτιμης δουλειάς  κάποιων παιδιών που ποτέ δεν γνωρίσατε αλλά μέσα απο τα κείμενα τους θα μπορέσετε έστω λίγο να μάθετε κάτι γι’ αυτούς….