Ο αγαπημένος μου Τραγουδιστής

Ο Μηχάλης Χατζηγιάννης  (Λευκωσία 5 Νοεμβρίου 1978) είναι Κύπριος τραγουδιστής και συνθέτης. Θεωρείται ένας από τους σημαντικότερους τραγουδιστές της γενιάς.

Η καταγωγή του είναι από την Κερύνεια. Είναι απόφοιτος της Μουσικής Ακαδημίας Λονδίνου (Royal College of London) με πτυχίο πιάνου, κιθάρας και ανώτατων θεωρητικών μαθημάτων. Κυκλοφόρησε στην Κύπρο τρεις πλατινένιους δίσκους: «Σενάριο» (1995), «Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης τραγουδά Δώρο Γεωργιάδη» (1997), «Επαφή» (1998). Παράλληλα με τη δισκογραφία συμμετείχε στην μουσική παραγωγή του Σταύρου Σιδερά «Πυγμαλίων».

Τον Μάιο του 1998 εκπροσώπησε την Κύπρο στο Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision, συνθέτοντας και ερμηνεύοντας το τραγούδι «Γέννεσις», αποσπώντας εξαιρετικές κριτικές.

Στην Αθήνα γνωρίστηκε με τον συνθέτη Γιώργο Χατζηνάσιο και επιλέχθηκε να τραγουδήσει στο άλμπουμ «Αγγιγμα Ψυχής» που περιέχει την μουσική και τα τραγούδια της τηλεοπτικής σειράς του Αντέννα και κυκλοφόρησε τον Δεκέμβριο του 1998. Ο δίσκος έγινε πλατινένιος.

Αγαπημένα τραγούδια :

• Κοίτα με
  • Κάτι δυνατό
  • Να είσαι εκεί
  • Δεν φεύγω
  • Που είναι η αγάπη
  • Μόνο στα Όνειρα
  • Έρωτας  αγκάθι
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο αγαπημένος μου Τραγουδιστής

Το 2ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Ιστορία:

Το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας ιδρύθηκε με την υπ.απ. Δ4/419/24-8-2001 ( ΦΕΚ 1131 τ. Β΄/ 30-8-2001) ως 3ο ΤΕΕ Καρδίτσας. Με την υπ.απ. 81646/Δ4/10-08-06 ( ΦΕΚ 1444 τ. Β΄/2006) το 3ο ΤΕΕ Καρδίτσας  μετατράπηκε σε 3ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας.  Οι τομείς και οι ειδικότητες του νέου σχολείου καθορίστηκαν με την υπ. απ. 62172/Δ4/14-6-2007( ΦΕΚ 1101 τ. Β΄4-7-2007). Τέλος, το 3ο ΕΠΑΛ μετονομάστηκε σε 2ο ΕΠΑΛ  Καρδίτσας με την υπ.απ. 35654/Δ4/29-3-2010 ( ΦΕΚ 412/τ. Β΄/ 12-4-2010).

Από το 2001 (έτος ίδρυσης του σχολείου) έως και το 2011, οπότε και συνταξιοδοτήθηκε, Διευθυντής του σχολείου διετέλεσε ο κ. Βασίλης Καλκαντζής (Γεωπόνος), ενώ για μικρά χρονικά διαστήματα στην έκταση της δεκαετίας διευθυντές διετέλεσαν επίσης οι κ.κ. Βασίλης Στεφανόπουλος (Γεωπόνος)  και Δημήτρης Μπίτσιος( Ηλεκτρολόγος). Κατά τα πρώτα χρόνια ίδρυσης του σχολείου Υποδιευθυντής υπήρξε ο κ. Θωμάς Κουτσόπουλος (Οικονομολόγος), ο οποίος και χάθηκε πρόωρα. Τιμής ένεκεν το γραφείο Καθηγητών του σχολείου ονομάστηκε« Αίθουσα Θωμά Χ. Κουτσόπουλου».

Το Σεπτέμβριο του 2011 τη Δ/νση του 2ου ΕΠΑΛ Καρδίτσας ανέλαβε ο  κ. Αναστάσιος Τσίρας  (Μηχανολόγος), ο οποίος συνεχίζει στην ίδια θέση έως και σήμερα. Στην Υποδιεύθυνση του Σχολείου βρίσκονται ο κ. Ντούρας Κων/νος (Οικονομολόγος) και ο κ. Υφαντής Αθανάσιος (Γεωπόνος).

Τομείς:

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το 2ο ΕΠΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Καλημέρα κόσμε!