Μάι/17

ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ-ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΜΕΤΑΘΕΣΗ

ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ

ΠΕ70 ΔΑΣΚΑΛΩΝ

1. Κωνσταντινίδης Σωτήριος από το 6/θ Δ.Σ Κωσταραζίου στο 2/θ Δ.Σ Ν. Οικισμού  με 139,25 μόρια
  2. Κολλάρης Σωτήριος από το 6/Θ Δ.Σ Κολοκυνθούς στο 2/θ Δ.Σ Ν. Οικισμού με 133,92 μόρια
  3. Κεσκίνη Αντωνία από το 6/Θ Δ.Σ Κολοκυνθούς στο 6/θ Δ.Σ Χιλιοδένδρου με 120,72 μόρια
  4. Μήσσιου Ελένη από το 6/Θ Δ.Σ Κολοκυνθούς στο 4/θ Δ.Σ Νεστορίου με 114,07 μόρια

ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΜΕΤΑΘΕΣΗ

ΠΕ70 ΔΑΣΚΑΛΩΝ

1. Αμανατίδης Παναγιώτης που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς, στο 6/θ Δ.Σ Κολοκυνθούς  με 146,93 μόρια
  2. Σολωμός Δημήτριος, που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς, στο 6/θ Δ.Σ Κορησού με 103,24 μόρια
  3. Κελεπούρη Μαρία που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς στο 12/θ Δ.Σ Μεσοποταμίας με 96,82 μόρια
  4. Ράπου Μαρία, που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς στο 6/θ Δ.Σ Κολοκυνθούς με 93,29 μόρια
  5. Παπαμαρίνου Μαρία, που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς στο 6/θ Δ.Σ Κολοκυνθούς με 90,02 μόρια
  6. Παπαβασιλείου Ευαγγελία, που ήρθε με μετάθεση στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Καστοριάς στο 4/θ Δ.Σ Οινόης με 82,18 μόρια

Μετά την εξέταση των αιτήσεων και των δηλώσεων των εκπαιδευτικών ανακοινώνει τις θέσεις που εξακολουθούν να παραμένουν οργανικά κενές ως εξής:

Εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ70  ΔΑΣΚΑΛΩΝ

Δ.Σ. ΚΕΝΑ
Δ.Σ ΑΣΠΡΟΚΚΛΗΣΙΑΣ 1
 Δ.Σ. ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ 1
Δ.Σ ΔΙΠΟΤΑΜΙΑΣ 2
ΣΥΝΟΛΟ 4

Κατόπιν τούτων, καλούνται μόνο οι ακόλουθοι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν δήλωση για οριστική τοποθέτηση και δεν κατέστη δυνατόν να τοποθετηθούν σε σχολείο της προτίμησής τους, εάν το επιθυμούν, να υποβάλουν συμπληρωματική δήλωση για τοποθέτηση στις ανωτέρω κενές οργανικές θέσεις από την Τρίτη 23 Mαΐου, 2017, ημέρα ανακοίνωσης των τοποθετήσεων της Φάσης Α’, μέχρι και την Πέμπτη 25 Μαΐου 2017 στις 10 το πρωί, αυτοπροσώπως ή διά αντιπροσώπου κατόπιν εξουσιοδότησης, στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Καστοριάς, επί της οδού Καραολή 10 – 2ος όροφος – Kαστοριά, είτε με email (mail@dipe.kas.sch.gr) με σαρωμένη την υπογεγραμμένη αίτηση – δήλωσή τους.

1. Ζάρρου Ναούμα, που βρίσκεται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Καστοριάς με 101,33 μόρια
  2. Ντουμάνης Ευάγγελος που ήρθε με μετάθεση στο ΠΥΣΠΕ Καστοριάς, με 104,81 μόρια
  3. Πατέρας Δημήτριος που ήρθε με μετάθεση στο ΠΥΣΠΕ Καστοριάς, με 84,34 μόρια
  4. Ποζατσίδου Ελισάβετ που ήρθε με μετάθεση στο ΠΥΣΠΕ Καστοριάς με 83,81 μόρια

Επισημαίνεται ότι η τοποθέτηση των εκπαιδευτικών Θα γίνει ύστερα από σύγκριση μεταξύ τους. Σε περίπτωση που οι εκπαιδευτικοί δεν υποβάλλουν αίτηση προτίμησης για τα συγκεκριμένα οργανικά κενά, κατατάσσονται σε σειρά με βάση τις λιγότερες μονάδες μετάθεσης, ενώ τα σχολεία στα οποία υπάρχουν κενά, κατατάσσονται σε σειρά με βάση τις περισσότερες μονάδες συνθηκών διαβίωσης, σύμφωνα με το άρθρο 15, παρ.12 του Π.Δ. 100/97 (ΦΕΚ 94Α’). Κατόπιν αυτού τοποθετούνται, υποχρεωτικά προς το συμφέρον της υπηρεσίας, οι έχοντες τις λιγότερες μονάδες μετάθεσης στα σχολεία με τις περισσότερες μονάδες συνθηκών διαβίωσης.