Μάι/17

Πρόσκληση ενδιαφερόμενων εκπαιδευτικών για δηλώσεις οριστ.τοποθ. – βελτίωση θέσης(μεταθέσεις εντός ΠΥΣΠΕ)

Σχολείο Αμπελοκήπων

ΑΙΡΕΤΟΣ ΠΥΣΠΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

Τηλ  6945494957

Σύμφωνα με την Αριθμ. Πρωτ.: Φ.11.2/1606  16-05-2017     ΑΠΟΦΑΣΗ της

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Καλούνται:

1) Οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων, ΠΕ60 Νηπιαγωγών, γενικής και ειδικής αγωγής, που υπέβαλαν αντίστοιχη αρχική αίτηση για βελτίωση θέσης, κατά τη διάρκεια υποβολής αιτήσεων μετάθεσης

2) Οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 Δασκάλων, που ήρθαν με μετάθεση στο ΠΥΣΠΕ Καστοριάς.

3) Οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ16 – Μουσικής Αγωγής που υπέβαλαν αντίστοιχη αρχική αίτηση για βελτίωση θέσης ή δήλωση οριστικής τοποθέτησης, κατά τη διάρκεια υποβολής αιτήσεων μετάθεσης.

4) Οι εκπαιδευτικοί που είναι αποσπασμένοι στο εξωτερικό και η απόσπασή τους λήγει στις 31/8/2017.

Να υποβάλλουν  στο ηλεκτρονικό σύστημα  https://teachers.minedu.gov.gr  τη σχετική δήλωση Οριστικής Τοποθέτησης/Βελτίωσης θέσης ή Οριστικής Τοποθέτησης Μετατιθέμενων στην οποία να επιλέξουν με  σειρά προτίμησης τις σχολικές μονάδες που επιθυμούν να μετατεθούν ή να τοποθετηθούν, ανεξαρτήτως κενών οργανικών θέσεων, από την Τετάρτη 17-05-2017 μέχρι και Δευτέρα 22-05-2017 στις 12:00 μ.μ.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η είσοδος στο ηλεκτρονικό σύστημα επιτυγχάνεται με τους προσωπικούς κωδικούς του Σχολικού Δικτύου (sch.gr).

Κάθε εκπαιδευτικός μπορεί να δηλώσει μέχρι είκοσι (20) προτιμήσεις, σύμφωνα με το Π.Δ. 100/1997, χωρίς να γίνεται διαχωρισμός σε πρωϊνό και ολοήμερο τμήμα της σχολικής μονάδας, καθότι οι θέσεις των Δασκάλων και Νηπιαγωγών στα Ενιαίου Τύπου Ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία είναι ενιαίες και χωρίς διάκριση.

Μετά την καταληκτική ημερομηνία ( 22-05-2017 στις 12:00 μ.μ ακριβώς), δε θα γίνεται δεκτή καμία απολύτως διόρθωση.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΠΕ 70 ΔΑΣΚΑΛΩΝ

Δ.Σ. ΚΕΝΑ
Δ.Σ. ΑΣΠΡΟΚΚΛΗΣΙΑΣ 1
Δ.Σ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ 1
Δ.Σ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ 1
Δ.Σ ΝΕΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ 2
Δ.Σ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ 1
Δ.Σ ΟΙΝΟΗΣ 1
Δ.Σ ΔΙΠΟΤΑΜΙΑΣ 2
Δ.Σ ΚΟΡΗΣΟΥ 1
ΣΥΝΟΛΟ 10

ΠΕ71 ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

(ΕΙΔΙΚΟ Δ.Σ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΝΤΑΞΗΣ)

ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΕΝΑ

ΣΥΝΟΛΟ 11

Δεν υφίσταται κανένα οργανικό κενό εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ6Ο Νηπιαγωγών

Συναδέλφισσες/Συνάδελφοι

Θα ήθελα να σας επισημάνω ότι οι τοποθετήσεις των συναδέλφων που ήρθαν με μετάθεση γίνονται ταυτόχρονα με τις μεταθέσεις εντός ΠΥΣΠΕ γι΄αυτό και δίνεται η δυνατότητα δήλωσης 20 επιλογών. Δηλαδή κατά τη διαδικασία θα προκύψουν κενά από μετακινήσεις τα οποία δε φαίνονται τώρα,ούτε και μπορούν να προβλεφθούν. Άρα καλό είναι να δηλώσουμε όσα περισσότερα σχολεία θέλουμε. Επίσης θα πρέπει να γνωρίζετε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει κενή οργανική θέση. Αν κάποιες θέσεις μείνουν κενές σημαίνει ότι κάποιοι συνάδελφοι δεν τοποθετήθηκαν στην πρώτη φάση και θα κληθούν να ξαναδηλώσουν τις θέσεις που έμειναν κενές και μόνο αυτές.Τέλος σας ενημερώνω ότι συμφωνήθηκε ομόφωνα σήμερα στη συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ, οι τοποθετήσεις να γίνουν αυτόματα-ηλεκτρονικά μέσω του προγράμματος δηλώσεων.

ΠΗΓΗ :ΔΠΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ