Φόρμα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φόρμα

Καλώς ήρθαμε στα σεμινάρια Moodle 2017-2018

Γιατί Moodle;

To Moodle είναι λογισμικό ανοιχτού κώδικα εικονικού περιβάλλοντος μάθησης (Virtual learning environment-VLE) σχεδιασμένο γύρω από τις ανάγκες των καθηγητών. Παρέχει ένα ισχυρό πακέτο με εργαλεία επεκτείνοντας την μάθηση πέρα της τάξης. Τα βασικά χαρακτηριστικά του Moodle περιλαμβάνουν :

• Πλήρως διαμορφώσιμο σχεδιασμό και περιβάλλον.
  • Ιδανικό για 100% online μαθήματα όπως επίσης και για ενισχυτική διδασκαλία για πρόσωπο με πρόσωπο εκπαίδευση.
  • Απλό, αποτελεσματικό και συμβατό με browsers φορητών συσκευών.
  • Έχει την δυνατότητα να ανεβάζει, να εκτελεί και να συλλέγει στοιχεία από πηγές ήχου, εικόνας, βίντεο, pdfs.
  • Ενσωμάτωση με άλλα συστήματα, συμπεριλαμβανομένων Open Badges, Activity Directory, Google Drive & You Tube.
  • Απλή και εύκολη δημιουργία μαθημάτων, διαχείρισης τους και μεταφορά παλιών αρχείων.
  • Discussion forums, chat rooms and survey tools, σε πάνω από 100 γλώσσες.
  • RSS feeds, blogs, wikis και quiz engine.
  • Χωρίς χρεώσεις για Licence του προγράμματος, δίνοντας σιγουριά για την αποτελεσματικότητα του βάση του χαμηλού κόστους του.

Ελπίζω τo καλύτερο για όλους τους συμμετέχοντες!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήρθαμε στα σεμινάρια Moodle 2017-2018

Καλημέρα κόσμε!