Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

Το Γυμνάσιο Βουνάργου σας προσκαλεί στο Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό bazaar που διοργανώνει στις 20 Δεκεμβρίου και ώρα 10:00-13:00 μ.μ.

Χριστουγεννιάτικα στολίδια, κοσμήματα και άλλα χειροτεχνήματα από τους μαθητές του Σχολείου μας σας περιμένουν.

Καλές γιορτές!!!

cf87cf81ceb9cf83cf84cebfcf85ceb3ceb5cebdcebdceb9ceaccf84ceb9cebacebf-bazaar-2cebfcf85-ceb4ceb7cebccebfcf84ceb9cebacebfcf8d

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

Brainstorming

Wordle: Brainstorming

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Brainstorming

Θεατρική παράσταση στα Αγγλικά

Αγαπητοί μου μαθητές

Κατά τη διάρκεια της διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής που θα πραγματοποιηθεί από την Γ΄Τάξη του Σχολείου μας στην Αθήνα στις 12 και 13 Μαρτίου 2015 θα παρακολουθήσουμε τη θεατρική παράσταση “Να ζει κανείς ή να μη ζει” μια διασκευή του “Άμλετ” στο English Theatre Club . Η παράσταση είναι στα Αγγλικά αλλά απευθύνεται σε μαθητές οπότε δε θα αντιμετωπίσει κανείς δυσκολία κατανόησης.

Επειδή όμως κάποιοι από εσάς ίσως  δε γνωρίζετε πολλά για τον Shakespeare και το συγκεκριμένο θεατρικό έργο θα αφιερώσουμε χρόνο στα επόμενα μαθήματά μας στο να μάθουμε περισσότερα για τον μεγάλο αυτό θεατρικό συγγραφέα.

Αυτή είναι η αφίσα της παράστασης.

2014_hamlet

Παρακολουθήστε μια περίληψη του Αμλετ εδώ

Και στη συνέχεια μια σύντομη βιογραφία του Shakespeare.

Θα συζητήσουμε τις εντυπώσεις σας στο επόμενο μάθημα!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θεατρική παράσταση στα Αγγλικά

Καλημέρα κόσμε!