ΤΟΜΕΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 1ου ΕΠΑΛ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Αγαπάμε, μελετάμε, προστατεύουμε τη φύση

11 Μαΐου 2021
από Τομέας Γεωπονίας 1oυ EΠΑΛ Γιαννιτσών
0 σχόλια

Συμμετοχή δυο μαθητριών του Τομέα Γεωπονίας στη διαβούλευση «Από το σχολείο στην ενήλικη ζωή» – διαβούλευση νέων

Το γραφείο της UNICEF στην Ελλάδα και το Junior Achievement Greece συνδιοργάνωσαν μια ανοιχτή, ζωντανή συζήτηση, τη Δευτέρα, 10 Μαΐου, 16:00-18:00, όπου νέες και νέοι, 15-24 χρονών, μοιράστηκαν τις εμπειρίες, τις ανάγκες, τις προσδοκίες και τις προτάσεις τους χωρίς «ειδικούς ομιλητές».

Οι μαθήτριες Ασλανίδου Αντωνία και Κιοκπάσογλου Δέσποινα της Γ τάξης του Τομέα Γεωπονίας, συμμετείχαν στην εκδήλωση, συζητώντας και ανταλλάσοντας απόψεις στο κατά πόσο και πώς η εκπαίδευση προετοιμάζει τα παιδιά για την ενήλικη ζωή, για την εργασία, για την κοινωνική συμμετοχή, για όλα όασα χρειάζονται. Αν τους παρέχει κίνητρα και τα κατάλληλα εφόδια για τη μετάβαση στην ενήλικη ζωή και τον επαγγελματικό στίβο.

Η εκδήλωση  πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο δράσεων των προγραμμάτων Generation Unlimited και Child Guarantee.

7 Μαΐου 2021
από Τομέας Γεωπονίας 1oυ EΠΑΛ Γιαννιτσών