Πολύχρωμη Τάξη!

Μάι 2019 27

Τι αρέσει στους μικρούς μας μαθητές να τρώνε για πρωινό;

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία           Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τι αρέσει στους μικρούς μας μαθητές να τρώνε για πρωινό;

Στα πλαίσια του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης και των Μαθηματικών ασχοληθήκαμε με τα παιδιά της Α’ και της Στ ‘ Τάξης με το θέμα της διατροφής. Μία από τις δραστηριότητές μας αφορούσε το πρωινό των παιδιών της Α’ Τάξης. Οι μικροί μαθητές κατέγραψαν με τη βοήθεια των μεγαλύτερων τα αποτελέσματα των διατροφικών τους συνηθειών που αφορούσαν το πρωινό γεύμα. Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε πατώντας τον παρακάτω σύνδεσμο : το πρωινό μου!

Μάι 2019 22

Τα μουσεία στην εκπαίδευση.

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία           Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα μουσεία στην εκπαίδευση.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Μάι 2019 22

Η Μαγεία της Ανάγνωσης!

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία           Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Μαγεία της Ανάγνωσης!