Παράταση της έκθεσης του Μιχάλη Μανουσάκη ‘Ο χώρος του χρόνου’

Συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία το εκθεσιακό πρόγραμμα ‘Eπέστρεφε’ της Δημοτικής Πινακοθήκης Χανίων, που σκοπό έχει την προβολή σημαντικών Kρητών καλλιτεχνών στην κοινωνία των Χανίων.
Ο  Μιχάλης Μανουσάκης,  Χανιώτης καταξιωμένος ζωγράφος και καθηγητής στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών, ο οποίος ζει και σταδιοδρομεί στην Αθήνα, παρουσιάζει στο χώρο της Δημοτικής Πινακοθήκης μια αναδρομικού χαρακτήρα Εκθεση έργων του, καθώς και την προσωπική συλλογή παιχνιδιών του στον χώρο του Αρχαιολογικού Μουσείου.
Λόγω της μεγάλης προσέλευσης του κοινού η έκθεση παρατείνεται ως τις 23 Φεβρουαρίου 2012.
Ωρες λειτουργίας: Δευτέρα – Παρασκευή: 10π.μ. – 2μ.μ. και
5μ.μ. – 9μ.μ.. Σάββατο 10π.μ. – 2μ.μ..
Μετά από συνεννόηση στα τηλ.: 2821092294 και 2821092419, γίνονται ξεναγήσεις σε μαθητές-τριες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.