ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ: Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ

Στα πλαίσια ενός περιβαλλοντικού προγράμματος με θέμα τα σκουπίδια και την ανακύκλωση, όλες οι τάξεις του σχολείου μας έκαναν διάφορες δράσεις σχετικές με το κεντρικό θέμα, όπως συγκέντρωση υλικών για ανακύκλωση, κατασκευή χειροτεχνιών από άχρηστα υλικά, ενημέρωση όλων των μαθητών για το μεγάλο πρόβλημα των σκουπιδιών στον πλανήτη και τον τρόπο που γίνεται η ανακύκλωση μέσα από παρουσιάσεις και βίντεο από το διαδίκτυο. Οι δράσεις διέρκησαν μια εβδομάδα και ολοκληρώθηκαν με ομιλίες των μαθητών για το θέμα και τραγούδια που βρήκαν στο διαδίκτυο για την ανακύκλωση.

Τραγούδι

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ: Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ

wordle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο